Přechodná pěstounská péče zblízka "NDT RODINA"
aneb všechno co chcete vědět o pěstounské péči na přechodnou dobu

2 hodiny vzdělávání Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči Odborníci (pracovníci OSPOD, doprov. prac., psychologové, terapeuti)

27. 4. 2021 od 18:30 do 20:30 Online

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Přechodná pěstounská péče zblízka "NDT RODINA"

Přemýšlíte, že byste konečně dělali práci, která má opravdový smysl? Nebo chcete získat základní informace o přechodné pěstounské péči z pracovních důvodů? Chcete vědět, jaké jsou podmínky pro poskytování pěstounské péče na přechodnou dobu? Chcete se seznámit i s tím, co prožívají pěstouni na přechodnou dobu? Chcete přesněji vědět, jak mohou pomoci svěřeným dětem? Jaké je postavení přechodných pěstounů v systému sociálně-právní ochrany a jak komunikují se sociálními pracovníky? Na tyto a další otázky můžete získat odpovědi na online semináři. Čím více otázek si přinesete, tím více odpovědí dostanete.


Lektorkou bude Alžběta Hlásková, která řeší problémy v přechodné pěstounské péče napříč celou republikou. Navíc s ní má i osobní zkušenosti, protože její rodinou prošlo 18 dětí na přechodnou dobu. Působí jako metodička pro oblast PPPD v organizaci Dobrá rodina.

Semináře se bude také účastnit Petr Míchal, který má od roku 2015 zkušenost s doprovázím mnoha přechodných pěstounských rodin.

Seminář je zdarma - Aktivity projektu Budeme rodinou náhradní! Získání nových náhradních rodičů, podpora rodin se svěřenými dětmi jsou podpořeny z dotačního programu Rodina (MPSV).

Online semináře se konají na platformách ZOOM, případně MS Teams. Informace o tom, jak se připojit, dostanete po registraci.

Lektoři

Alžběta Skleničková
Alžběta Skleničková

Alžběta Skleničková působí v Dobré rodině jako metodička pro pěstounskou péči na přechodnou dobu. Má dlouholeté zkušenosti v oblasti péče o ohrožené děti, v 90. letech  pomáhala začít samostatný život dospívajícím dětem opouštějícím dětské domovy či nefunkční rodiny. Rovněž má mnohaletou praxi s domácím vzděláváním dětí. Je průkopnicí pěstounské péče na přechodnou dobu, kterou jejich rodina začala poskytovat již roku 2009. V pěstounské péči na přechodnou dobu pečovala jejich rodina o 18 dětí. Má osobní zkušenosti s osvojenými dětmi. Původním povoláním je rehabilitační pracovnice, v roce 2014 si doplnila vzdělání pro sociálně-právní ochranu dětí. V roce 2018 získala certifikáty Harvardské university on-line kurzů Early Childhood Development (Raný vývoj dítěte) a Fundamentals of Neurobiology (Základy neurobiologie). Od roku 2012 se věnuje lektorské činnosti v oblasti pěstounské péče na přechodnou dobu, jako lektorka připravila několik seminářů, které získaly akreditaci MPSV. Přednáší pro sociální pracovníky, lékaře, pedagogy a další odborníky, kteří se zabývají otázkami náhradní rodinné péče, ale obecně i otázkami výchovy. Ráda hraje volejbal a ve volných chvílích připravuje pěvecká vystoupení pro seniory.

Mgr. Petr Míchal
Mgr. Petr Míchal
Petr Míchal snoubí profese sociálního pracovníka, supervizora, kouče a mediátora. Má několikaletou zkušenost v oblasti náhradní rodinné péče. Doprovází pěstounské rodiny (zejména přechodné), pracuje se zájemci o náhradní rodičovství a s osvojiteli. Má zkušenosti s kontakty dětí v pěstounské péči s původní rodinou. Od roku 2012 lektoruje různá témata z oblasti sociální práce a náhradního rodičovství. Bydlí v Českých Budějovicích, ale pracovně nebo soukromě je každou chvilku někde jinde.