Léčivý dialog se sebou i s dětmi "NDT RODINA"
Otevřený seminář pro osvojitele z celé ČR

3 hodiny vzdělávání Osvojitelé Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči

10. 5. 2021 od 17:00 do 20:00 Online

Seminář je aktuálně zcela obsazen. Pokud chcete být informování o uvolnění místa, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Léčivý dialog se sebou i s dětmi "NDT RODINA"

Srdečně Vás zveme na otevřený seminář pro adoptivní rodiče i jejich příbuzné a blízké z celé ČR. Seminář je jak pro rodiny již se svěřenými dětmi, tak i pro žadatele o osvojení, kteří na děťátko teprve čekají. Zváni jsou nejen rodiče a děti, ale také jejich příbuzní, blízcí, přátelé, prostě ti, kterým ovlivnilo a ovlivňuje život to, že v jejich životě je osvojené dítě.  Vždy se snažíme předat nejnovější poznatky, které se ohledně adopce objevují a které mají pozitivní vliv na dítě i jeho rodiče.

Workshop je věnován významu dialogu při utváření vztahů v rodině a dialogické podobě bezpečné vztahové vazby s dětmi. V důsledků nenaplnění bezpečného spojení v prenatálním nebo raném vývoji dítě je velmi důležitou součásti léčby ranných traumat napojování se na dítě skrze léčivý dialog, který pomáhá budovat a posilovat bezpečné vztahy s dětmi. Předpokladem této léčivé rodičovské dovednosti je schopnost pečovat sám o sebe a schopnost vytvářet bezpečné dialogické spojení sám ze sebou, se svými tělesnými pocity, emočním prožíváním a myšlenkami. Budeme se tedy také věnovat tématu péče o sebe a psychohygieně, která je důležitou součástí rodičovství, a zvláště role náhradního adoptivního rodiče. Hlavní ideou workshopu je naděje v léčivou sílu dialogu. Workshop je zvláště určen adoptivním rodičům, kteří pečují o děti, jež byly opuštěny, nebyly přijaty svými biologickými rodiči nebo zažily jejich ztrátu nebo zažily jiná vztahová traumata.

Tyto semináře jsou pro Vás díky projektu MPSV ZDARMA. Aktivity projektu Budeme rodinou náhradní! Získání nových náhradních rodičů, podpora rodin se svěřenými dětmi, jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.   

V případě dotazů prosím kontaktujte: Bc. Martina Loutná, martina.loutna@dobrarodina.cz, 773 083 117.


Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online seminář se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.

Pokyny jak si stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom a jak ji používat pro on-line vzdělávání přijdou přihlášeným účastníkům s předstihem před vlastním vzděláváním.

Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online semináře se konají na platformách ZOOM, případně MS Teams. Informace o tom, jak se připojit, dostanete po registraci.

Lektoři

Mgr. Igor Nosál, Ph.D.
Mgr. Igor Nosál, Ph.D.
Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Vedle akademického vzdělání zakončeného doktorátem v oboru sociologie, jsem postupně procházel výcviky, které mne formovaly jako terapeuta (Logoterapie a existenciální analýza, Možnosti dialogu – mezinárodní certifikát v kolaborativním přístupu, Solutions Focus – komplexní výcvik v terapii a poradenství zaměřeném na řešení, Dyadic Developmental Practice, Psychotherapy and Parenting – dyadická vývojová psychoterapie). Ve své současné praxi terapeutické, poradenské, vzdělávací a supervizní se zaměřuji na vztahy mezi rodiči a dětmi, vztahy v rodině a na spolupracující vztahy v týmech pomáhajících profesionálů. Rád využívám a někdy i propojuji tři přístupy – dialogický přístup, na řešení zaměřený přístup (SF) a dyadickou vývojovou psychoterapii (DDP) – na atachment zaměřenou rodinou terapii. V rámci projektu reformy péče o duševní zdraví v ČR se podílím na zavádění multidisciplinárního přístupu k dětem s rizikem vzniku duševního onemocnění, spolupracuji s Českou odbornou společností pro inkluzivní vzdělávání (ČOSIV) na podpoře škol a sociálních služeb při pomoci dětem s náročným chováním. Jako terapeut, rodinný poradce a lektor spolupracuji s organizacemi doprovázejícími pěstounské a adoptivní rodiny. Jsem členem skupiny Narativ (www.narativ.cz), platformy pro sdílení a šíření dialogické praxe.