Právní otázky, do čeho může rodič mluvit? - Vzdělávací klub 4A

Uzavřená skupina pro dlouhodobé pěstouny Dobré rodiny

Počet vzdělávacích hodin: 4

Seminář je již plně obsazen.


Praha, Klimentská 1246/1
3. patro

27. 9. 2018 od 9:00 do 12:00


Pořádá Centrum rodinné péče o. p. s.


Cílové skupiny

  • Pěstouni dlouhodobí
  • Uzavřená skupina

Anotace

Potřebujete během semináře zajistit hlídání pro dítě? Dejte nám prosím vědět nejpozději týden před konáním semináře, rádi vám hlídání zajistíme. Požadavek na hlídání zároveň předejte i svému doprovázejícímu pracovníkovi. 


Máme dvě děti v pěstounské péči Emu a Filipa. Často chodíme do lesa a chtěli bychom je nechat očkovat proti klíšťatům, což není povinné očkování a „naší“ Emě píchnout ouška, už je to parádnice a chce nosit náušnice jako ostatní holky. Filip by rád navštěvoval kroužek víkendového malování. Tatínek Filipa je řezník a z Filipa by měl rád také řezníka, ale Filip rád maluje a chtěl by malování studovat. O prázdninách bychom rádi jeli s dětmi k moři – budou potřebovat pas. A včera Ema přinesla ze školy „Souhlas zákonného zástupce s pobytem dítěte na škole v přírodě“ a já nevím, jestli ho můžu podepsat…?

  •  S čím pěstouni, poručníci či pečující osoby bojují každý den, kdo rozhoduje o každodenních i speciálních okamžicích dítěte v péči? Vysvětlíme si pojem „RODIČOVSKÁ ODPOVĚDNOST“. Co můžu a musím já jako (pěstoun, poručník, pečující osoba), co můžou a musí biologičtí rodiče dítěte? 

  • Jaký je rozdíl mezi PĚSTOUNEM, PORUČNÍKEM, PEČUJÍCÍ OSOBOU - druhy náhradní rodinné péče – péče jiné osoby než rodiče (osvojení, opatrovnictví, svěření dítěte do péče jiné osoby, pěstounství, poručenství). Jejich výhody, nevýhody, strasti a radosti. 

  •  vysvětlíme si obecné základní pojmy (dítě, svéprávnost) naučíme se řešit některé životní situace, které jsou spojené s náhradní péčí (změna jména či příjmení dítěte, návštěva lékaře, zápis do školy, školky apod.) 


 Tento vzdělávací klub je určen pro uzavřenou skupinu dlouhodobých pěstounů Dobré rodiny. 

Právní otázky, do čeho může rodič mluvit? - Vzdělávací klub 4A

Lektoři

Linda Matyšková
Linda Matyšková

Lektorka Linda Matyšková vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, kterou v roce 2001 ukončila diplomovou prací na téma Volba vhodné náhradní péče o dítě. V roce 2013 absolvovala akreditovaný kurz Mediátor/mediátorka a o rok později absolvovala roční program Psychologie pro každý den na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V květnu 2016 pak úspěšně dokončila také kurz přípravy a organizace případových konferencí a výcvik jejich facilitace. Dřívě pracovala jako dobrovolnice v organizaci poskytující pomoc rodinám ohroženým závažnou sociální situací a živě se zajímá o alternativní řešení sporů a mezilidskou komunikaci. S Dobrou rodinou spolupracuje jako lektorka právní problematiky, mediátorka a facilitátorka případových konferencí.

Cena

vzdělávání 798,60 Kč
hlídání 387,20 Kč