Psychohygiena pěstouna, arteterapeutické techniky, klidné výchovné přístupy

Vzdělávací víkendový pobyt pěstounů

Počet hodin: 18

Počet volných míst: 6


Libá u Chebu, Libá, 351 31
Libá camp - Škola v přírodě

od 11. 10. 2019 16:00 do 13. 10. 2019 16:00


Pořádá Centrum rodinné péče o. p. s.


Cílové skupiny

  • Pěstouni PPPD
  • Pěstouni dlouhodobí
  • Poručníci

Anotace

Potřebujete během semináře zajistit hlídání pro dítě? Dejte nám prosím vědět nejpozději týden před konáním semináře, rádi vám hlídání zajistíme. Požadavek na hlídání zároveň předejte i svému doprovázejícímu pracovníkovi.

Vzdělávací pobyt bude zaměřen na prevenci syndromu vyhoření a pozitivní přístup k životu, který ovlivňuje naše chování a promítá se tak do péče o svěřené děti. Celkově se zaměříme na možnosti řešení problémů, jak změnit naše chování, aby  se mohlo měnit i naše okolí,  jak optimisticky pohlížet na svět. Ukážeme si relaxační techniky a odpovíme si na konkrétní otázky související s historií dítěte, poruchou attachmentu a vlivu okolí na jednání dětí i naše. 

Pozn.: M. Adamkovičová,  P. Kučerová. G. Moravíková

Pro kalkulaci ceny pobytu: ubytování, stravování, vzdělávání, hlídání kontaktujte prosím paní Danu Křivkovou: dana.krivkova@dobrarodina.cz, tel: 739 377 648

Psychohygiena pěstouna, arteterapeutické techniky, klidné výchovné přístupy

Lektoři

Mária Adamkovičová
Mária Adamkovičová

Mária Adamkovičová vystudovala obor výchova a vzdělávání dospělých a je frekventantkou výcviku v psychoterapii typu SUR. V současné době pracuje jako manželský a rodinný poradce v Poradně pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy v Sokolově. O problematiku NRP se dlouhodobě zajímá, absolvovala jsem výcvikový program ASTRA v Dyadické vývojové psychoterapii zaměřeného hlavně na práci s náhradními rodinami. V poradně také od r. 2006 realizuje přípravné kurzy pro žadatele o náhradní rodinnou péči, v kterých od začátku lektoruje. Ve volném čase vede art terapeutické a tanečně pohybové kurzy a dílny a také kurzy orientálního tance.

Petra Kučerová
Petra Kučerová

Petra Kučerová je absolventkou oborů učitelství a speciální pedagogika - etopedie, které vystudovala na Západočeské univerzitě v Plzni a Univerzitě Karlově v Praze. Kromě mnoha jiných kurzů a školení v oblasti školské, poradenské a sociální absolvovala sebezkušenostní výcvik v oblasti rizikového chování dětí a dospívajících. V současné době dokončila tříleté studium speciální pedagogiky pro pracovníky poradenských zařízení. Na bohaté zkušenosti z oblasti vzdělávání a dlouholetou praxi speciální pedagožky a oblastní metodičky prevence v pedagogicko-psychologické poradně navázala v roce 2014 doprovázením a vzděláváním pěstounských rodin z pozice lektorky. V pěstounské péči, ze společenského hlediska zatím nedoceněné, ale lidsky naprosto nenahraditelné a obdivuhodné, se věnuje křehkým vztahům mezi pečujícími osobami a jim svěřenými dětmi všech věkových skupin.

Cena