Jak při náročné práci pečovat o sebe? Proč na naše děti nefungují klasické výchovné metody? Jak prožívají pěstounskou péči naše biologické děti?

Vzdělávací pobyt pro dlouhodobé pěstouny

Počet vzdělávacích hodin: 16

Počet volných míst: 13


Písečné, Písečné 149, 378 72
Penzion Rota Písečné

od 6. 10. 2018 10:00 do 7. 10. 2018 16:00


Pořádá Centrum rodinné péče o. p. s.


Cílové skupiny

  • Pěstouni dlouhodobí

Anotace

Jak při náročné práci pečovat o sebe? Máte pocit, že čas běží kolem vás, vy stále nic nestíháte a sami na sebe nemáte vůbec čas? Nevíte kde ho najít, vždyť všichni kolem vás neustále potřebují vaši pomoc a vy nemůžete odmítnout. V rámci pobytu se seznámíte s konkrétními technikami, jak na to. Proč na naše děti nefungují klasické výchovné metody? Vyzkoušeli jste ve výchově snad úplně všechno a stále se točíte v kruhu stejných problémů. Nejde to po dobrém ani po zlém. Zkusme to společně ještě trochu jinak.V průběhu pobytu se budeme zabývat konkrétními výchovnými problémy vyskytujícími se u našich dětí. Lektorky: Nikola Bílá - psycholog, speciální pedagog, Klára Hesounová Měkutová - pěstounka, doprovázející pracovník

Jak při náročné práci pečovat o sebe?  Proč na naše děti nefungují klasické výchovné metody? Jak prožívají pěstounskou péči naše biologické děti?

Lektoři

Klára Hesounová Měkutová
Klára Hesounová Měkutová

Klára Hesounová Měkutová vystudovala pastorační a sociální práci na Univerzitě Karlově v Praze. Má výcvik v narativní terapii, absolvovala výcvik v krizové intervenci. Pracovala s oběťmi domácího násilí a se sociálně slabými rodinami. Od roku 2000 přijali s manželem do pěstounské péče postupně pět dětí. Dlouhodobě se věnuje práci s pěstounskými rodinami. V Dobré rodině pracuje jako doprovázející pracovnice a lektorka.

Nikola Bílá
Nikola Bílá

Nikola Bílá pracuje v Centru psychologického poradenství v Jindřichově Hradci. Vystudovala jednooborovou psychologii na Univerzitě Karlově v Praze. Absolvovala šestiletý hlubinně orientovaný psychoterapeutický výcvik SUR a tento rok dokončuje výcvik v dyadické terapii zaměřené na attachment. Během svého profesního života pracovala a sbírala zkušenosti na základních a mateřských školách, ve výchovném ústavu, přednášela na vysoké škole a poslední tři roky se nejvíce věnuje psychoterapii a práci s pěstounskými rodinami. V práci využívá též své rodičovské zkušenosti.

Cena

vzdělávání 3194,40 Kč
hlídání 1548,80 Kč
ubytování 600,00 Kč