Emoce a limity, Kniha života a zpracování historie

Vzdělávací pobyt pro dlouhodobé pěstouny

Počet hodin: 16

Počet volných míst: 8


Písečné, Písečné 149, 378 72
Penzion Rota Písečné

od 5. 10. 2019 10:00 do 6. 10. 2019 16:00


Pořádá Centrum rodinné péče o. p. s.


Cílové skupiny

  • Pěstouni dlouhodobí

Anotace

Vyznat se ve vývoji emocí svých a našich dětí z pohledu attachmentové vazby není lehký úkol a my se budeme snažit tento oříšek společně rozlousknout. A aby toho nebylo málo, budeme se učit dávat hranice.

Víte po kom máte jméno, po kom oči, vlasy? Vědí to vaše přijaté děti? Společně se zamyslíme jak nejlépe pomoci dětem se zpracováním jejich historie, tak aby se správně rozvíjela jejich identita. Podíváme se na různá doporučení, jak se dá zpracovat Kniha života.

V případě jakýchkoliv dotazu se prosím obracejte na email: Klara.Hesounova@dobrarodina.cz nebo na tel: 737 279 280

 Lektorky: Nikola Bílá - psycholog, speciální pedagog

Klára Hesounová Měkutová - pěstounka, doprovázející pracovník

Emoce a limity, Kniha života a zpracování historie

Lektoři

Klára Hesounová Měkutová
Klára Hesounová Měkutová

Klára Hesounová Měkutová vystudovala pastorační a sociální práci na Univerzitě Karlově v Praze. Má výcvik v narativní terapii, absolvovala výcvik v krizové intervenci. Pracovala s oběťmi domácího násilí a se sociálně slabými rodinami. Od roku 2000 přijali s manželem do pěstounské péče postupně pět dětí. Dlouhodobě se věnuje práci s pěstounskými rodinami. V Dobré rodině pracuje jako doprovázející pracovnice a lektorka.

Nikola Bílá
Nikola Bílá

Nikola Bílá pracuje v Centru psychologického poradenství v Jindřichově Hradci. Vystudovala jednooborovou psychologii na Univerzitě Karlově v Praze. Absolvovala šestiletý hlubinně orientovaný psychoterapeutický výcvik SUR a tento rok dokončuje výcvik v dyadické terapii zaměřené na attachment. Během svého profesního života pracovala a sbírala zkušenosti na základních a mateřských školách, ve výchovném ústavu, přednášela na vysoké škole a poslední tři roky se nejvíce věnuje psychoterapii a práci s pěstounskými rodinami. V práci využívá též své rodičovské zkušenosti.

Cena

vzdělávání 3194,40 Kč
hlídání 1548,80 Kč
ubytování 300,00 Kč