Jak na to aneb I o sexu a lidském těle s námi děti chtějí mluvit

Vzdělávací seminář

Počet hodin: 4

Seminář je již plně obsazen.


Prostějov, Skálovo nám. 6
Městská knihovna

16. 9. 2019 od 9:00 do 12:00


Pořádá Centrum rodinné péče o. p. s.


Cílové skupiny

  • Pěstouni PPPD
  • Pěstouni dlouhodobí
  • Osvojitelé
  • Osoby blízké dítěti
  • Pracovníci Dobré rodiny
  • Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči
  • Odborníci (pracovníci OSPOD, doprov. prac., psychologové, terapeuti)
  • Poručníci

Anotace

Lidské tělo, intimní hygiena, sexualita, sexuální styk, antikoncepce, masturbace, orgasmus, sexuální orientace a sexuální identita, intimita,…brrrrrr… tohle u nás doma bylo vždy tabu. Něco neslušného. O tom se nemluví. Znáte to???

Jenže… kdo jiný než my… Kdo jiný než my = nejbližší dospělí (rodiče/pěstouni) má i v této oblasti děti připravit do života? Kdo jiný než my dá dětem ty důležité, opravdové a platné informace? Nebo případně, kam se obrátit o pomoc? Co to vlastně je ta lidská sexualita? Kdy a jak vůbec začít? A co když s tím doma nikdy nezačneme? 

Sexualita je lidská přirozenost, základní potřeba. Nelze se jí zbavit a provází člověka po celý jeho život. I o těchto „tabu“ tématech je nutné s dětmi mluvit. Pomocnou ruku Vám podá lektorka a psycholožka Mgr. Zuzana Staroštíková tak, abyste se i v této oblasti cítili jistí.

Jak na to aneb I o sexu a lidském těle s námi děti chtějí mluvit

Lektoři

Zuzana Staroštíková
Zuzana Staroštíková

Zuzana pracuje jako psycholožka v Olomouci, zabývá se především rodinným psychologickým poradenstvím. S rodinami nejčastěji pracuje na tématech výchovných problémů s dětmi, mezigeneračních konfliktů, vztahů a komunikaci mezi členy rodiny, vývojových meznících u dětí aj. Nabízí také profesní poradenství v oblasti návratu na trh práce a slaďování osobního, rodinného a profesního života. Poskytuje individuální i párové konzultace a pořádá přednášky a kurzy, kde předávám své zkušenosti. V Dobré rodině působí Zuzana Staroštíková jako lektorka.

Cena

vzdělávání 798,60 Kč