Vzdělávací seminář Písečné - A je tu puberta

Jak na pubertu?

Počet hodin: 20

Počet volných míst: 4


Písečné, Písečné 149, 378 72
Penzion Rota Písečné

od 15. 7. 2020 14:00 do 17. 7. 2020 14:00


Pořádá Centrum rodinné péče o. p. s.


Cílové skupiny

  • Pěstouni dlouhodobí

Anotace

Puberta - je to náročné období, které má i své kouzlo. Pokud pubertou právě procházejí vaše děti, nejspíš se zdráháte druhé části věty věřit. Krušné roky lze však úspěšně a ve zdraví překonat.

Podle mnohých laiků i odborníků to prý příroda dobře zařídila, když do vývoje zařadila pubertu. Děti se prostě musejí začít vymezovat vůči rodičům, jinak bychom je od sebe neodstřihli, neodpoutali se od nich. Souhlasí to?

Puberta je velmi dynamické a pro všechny náročné období dospívání a dozrávání. Jeden z průvodních jevů je jakýsi „boj proti autoritě“. Rodičovské, učitelské i jakékoli jiné. Vrstevníci jsou pro pubescenty důležitější a relevantnější zdroj informací a pravd než rodiče, pedagogové, ale i trenéři, zkrátka kdokoli dospělý.

Je to logické, protože dospívání připravuje jedince na odchod do života, odtržení od rodičů, na osamostatnění. A to nejde, když budete pevně připoutáni.


Vzdělávací seminář Písečné - A je tu puberta

Lektoři

Nikola Bílá
Nikola Bílá

Nikola Bílá pracuje v Centru psychologického poradenství v Jindřichově Hradci. Vystudovala jednooborovou psychologii na Univerzitě Karlově v Praze. Absolvovala šestiletý hlubinně orientovaný psychoterapeutický výcvik SUR a tento rok dokončuje výcvik v dyadické terapii zaměřené na attachment. Během svého profesního života pracovala a sbírala zkušenosti na základních a mateřských školách, ve výchovném ústavu, přednášela na vysoké škole a poslední tři roky se nejvíce věnuje psychoterapii a práci s pěstounskými rodinami. V práci využívá též své rodičovské zkušenosti.

Ivana Brabcová
Ivana Brabcová

Ivana Brabcová vystudovala speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové, obor sociálně výchovná péče o smyslově postižené. Má zkušenosti v sociální práci a práci s ohroženými dětmi, v minulosti pracovala mimo jiné i v dětském domově. Též má zkušenosti s rómskými dětmi a jejich integrací. V Dobré rodině zajišťuje od roku 2014 doprovázení pěstounských rodin v kraji Vysočina a věnuje se aktivně lektorování. Od roku 2015 je administrátorkou rodinných konferencí. Hraje na klavír a na kytaru a je velkým labužníkem života a vlastní rodiny. S manželem vychovává dvě školou povinné děti.

Cena

vzdělávání - pobytová akce 4500,00 Kč
hlídání 2160,00 Kč