Jak podpořit dítě i sám sebe

Vzdělávací klub pro adoptivní rodiče a ty, kterým bylo svěřeno dítě do péče jiné osoby

Počet vzdělávacích hodin: 4

Počet volných míst: 10


České Budějovice, Senovážné náměstí 9, 370 01, 13. 11. 2018 od 15:00 do 18:00

Pořádá Dobrá rodina o. p. s.


Cílové skupiny

  • Osvojitelé

Anotace

Naše děti milujeme. Přesto někdy nevíme, jak jim pomoci. Pojďme k dětem společně hledat cestu a podívat se na jejich prožívání zblízka! - hlídání pro děti - speciálně vybraná témata k náhradnímu rodičovství - sdílení zkušeností s dalšími náhradními rodiči - zkušené lektorky Martina Loutná a Petra Pávková, která je sama náhradní maminkou Jaký typ rodičovství naše děti potřebují? Jak poznám, že se moje dítěte vyvíjí dobře? Jak podpořit dítě, aby se ve světě cítilo přijímané?

Lektoři

Petra Pávková

Lektorka Petra Pávková vystudovala speciální pedagogiku na Univerzitě Karlově v Praze. Dlouhodobě se věnuje pěstounským a adoptivním rodinám. Specializuje se na kontakt dětí v náhradní péči s jejich biologickými příbuznými. Absolvovala výcvik dyadické vývojové psychoterapie (DDP). V Dobré rodině působí jako konzultantka asistovaných kontaktů a lektorka.

Martina Loutná

Lektorka Martina Loutná vystudovala pedagogiku a má bohaté zkušenosti z oblasti sociální práce s dětmi, mládeží a jejich rodinami. Dlouhodobě se věnovala problematice závislostí. Realizovala preventivní programy pro učitele a žáky a studenty základních a středních škol. V Dobré rodině se podílí se na metodikách a rozvoji služeb v oblasti náhradní rodinné péče od roku 2012. Je vyškolenou lektorkou programu PRIDE (Parent Resources for Information, Development and Education), připravuje žadatele o náhradní rodinnou péči a je administrátorkou rodinných konferencí. Má výcviky v arteterapii, respektujícím přístupu a dalších metodách. Ve volném čase ráda točí na hrnčířském kruhu.

Cena