Jemná dotyková terapie

Vzdělávací seminář

Počet vzdělávacích hodin: 8

Seminář je již plně obsazen.


Praha, Klimentská 1246/1, 24. 11. 2018 od 9:00 do 16:30

Pořádá Centrum rodinné péče o. p. s.


Cílové skupiny

  • Pěstouni PPPD
  • Pěstouni dlouhodobí
  • Osvojitelé
  • Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči

Anotace

Potřebujete během semináře zajistit hlídání pro dítě? Dejte nám prosím vědět nejpozději týden před konáním semináře, rádi vám hlídání zajistíme. Požadavek na hlídání zároveň předejte i svému doprovázejícímu pracovníkovi. 


Jemná dotyková masáž hravou formou upevňuje vztah mezi rodičem a dítětem, pomáhá k celkovému zklidnění dětí a podporuje vytvoření vzájemné citové vazby mezi náhradním rodičem a dítětem. 

 Děti v NRP potřebují sycení svých fyzických i psychických potřeb, přinášejí si sebou deficit. Mnoho problémů v budoucím životě pramení právě z nenasycené potřeby blízkého fyzického kontaktu . 

Dopolední setkání bude věnováno teoretickému výkladu s lehkou ochutnávkou masáže, po obědě se budeme věnovat výuce masážní techniky mezi náhradními rodiči a jejich dětmi.

Budete potřebovat pohodlné oblečení, podložku, deku na zem, dále osušku nebo deku na přikrytí.Lektoři

Martina Smutná

Martina Smutná se profesně pohybuje v náhradní rodinné péči téměř 20 let. V rámci dohod o výkonu pěstounské péče doprovázela pěstounské rodiny v regionu Kutná Hora a v regionu Říčansko, pracovala s pěstouny na přechodnou dobu, s dlouhodobými pěstouny, vedla sdílecí kluby pěstounů. V současné době pracuje jako koordinátorka regionálních aktivit v Dobré rodině o.p.s. Je lektorkou akreditovaného semináře Jak zorganizovat případovou konferenci, je vyškolený facilitátor. Její srdeční záležitostí je téma Jemné dotykové terapie, které se věnuje více než 15 let. Začínala v mateřských centrech, v posledních letech pracuje s tématem výhradně pro vzdělávání pěstounských nebo adoptivních rodin.

Cena

vzdělávání 1597,20 Kč
hlídání 774,40 Kč