Puberta - dospívání - zletilost

Vzdělávací seminář

Počet vzdělávacích hodin: 4

Počet volných míst: 4


Praha, Klimentská 1246/1
3. patro

21. 9. 2018 od 15:00 do 18:00


Pořádá Centrum rodinné péče o. p. s.


Cílové skupiny

  • Pěstouni dlouhodobí
  • Osvojitelé

Anotace

Potřebujete během semináře zajistit hlídání pro dítě? Dejte nám prosím vědět nejpozději týden před konáním semináře, rádi vám hlídání zajistíme. Požadavek na hlídání zároveň předejte i svému doprovázejícímu pracovníkovi.


Puberta je obdobím velkých změn a přináší mnoho výzev a vývojových úkolů pro samotné „puberťáky“, stejně jako pro jejich blízké. V průběhu semináře se podrobně podíváme na to, co se vlastně v tělech, hlavách a duších mladých lidí v tomto životním období odehrává. Co puberta přináší do našich vztahů a jak projít tímto nelehkým obdobím společně a ve zdraví? Speciální pozornost věnujeme specifikům období puberty u dětí vyrůstajících v náhradní rodinné péči.

Puberta - dospívání - zletilost

Lektoři

Barbora Petránková
Barbora Petránková

Aniž její studijní kariéra začala na výtvarné škole, magisterský titul získala už v oboru psychologie (se zaměřením na psychoterapii) na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, kde také pokračuje v doktorském studiu. Je frekventantkou dlouhodobého psychoterapeutického výcviku v analytické psychologii C. G. Junga, absolvovala další dílčí výcviky (například krizová intervence, motivační rozhovory). Vedle hlubinného zaměření ji v každodenní práci směrují dialogické a kolaborativní přístupy vycházející z rodinné terapie, jejichž studiem strávila také půlroční stáž na Instituto Kanankil v mexické Méridě. Tyto způsoby práce se v České republice snaží rozšiřovat společně se spolkem Narativ, jehož je členkou. V Dobré rodině působí jako psycholožka a terapeutka pro děti i dospělé. Předešlé zkušenosti má například v práci s dětmi vyrůstajícími v ústavní výchově (Letní dům, z.ú.), ale také v oblasti terapie závislostí (Lotos - doléčovací centrum, o.p.s.). Nebyl by to její život nebýt snů, pohádek a jógy.

Cena

vzdělávání 798,60 Kč
hlídání 387,20 Kč