Psychiatrické minimum pro náhradní rodinnou péči (opakování ze dne 13.9. 2021) "NDT RODINA"
Otevřený seminář pro zájemce/žadatele o NRP a adoptivní rodiny z celé ČR

Osvojitelé Osoby blízké dítěti Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči

20. 9. 2021 od 16:00 do 19:00 Online

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Psychiatrické minimum pro náhradní rodinnou péči (opakování ze dne 13.9. 2021) "NDT RODINA"

Účastníci semináře získají základní přehled o duševních onemocněních, o příznacích a možnostech léčby duševních nemocí a o vhodném přístupu k lidem s duševním onemocněním.  

Seminář bude veden z pohledu potřeb zájemců a žadatelů o náhradní rodinou péči a rodin, které již mají svěřeny děti a mají obavy z anamnézy biologických rodičů či dalších příbuzných či řeší duševní onemocnění dítěte.

Jedná se o stejný seminář, který probíhá dne 13.9. 2021.

Seminář je zdarma - Aktivity projektu Budeme rodinou náhradní! Získání nových náhradních rodičů, podpora rodin se svěřenými dětmi jsou podpořeny z dotačního programu Rodina z MPSV.


V případě dotazů prosím kontaktujte: Bc. Martina Loutná, martina.loutna@dobrarodina.cz, 773 083 117.

Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online seminář se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.

Pokyny jak si stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom a jak ji používat pro on-line vzdělávání přijdou přihlášeným účastníkům s předstihem před vlastním vzděláváním.

Online semináře se konají na platformách ZOOM, případně MS Teams. Informace o tom, jak se připojit, dostanete po registraci.

Lektoři

MUDr. Antonín Šebela, Ph.D.

MUDr. Antonín Šebela, Ph.D. pracuje jako psychiatr a výzkumník v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech. Má za sebou řadu zahraničních stáží (např. na Yale University v USA). Antonín se také podílí na výuce psychiatrie na 3. LF Univerzity Karlovy v Praze."

Mgr. Markéta Švejdová Jandová
Mgr. Markéta Švejdová Jandová

Vzdělání v sociální práci získala Markéta Švejdová na ETF UK. Je absolventkou pětiletého sebezkušenostního výcviku v integrativní psychoterapii a také lektorkou příprav a vzdělávání náhradních rodičů v modelu PRIDE. Pracuje jako sociální pracovnice na psychiatrické klinice. Má osobní zkušenost s náhradním rodičovstvím.