Odborné setkání/kulatý stůl k tématu: Zkušenost s online přípravou budoucích náhradních rodičů v ČR
Online setkání pro odbornou veřejnost (krajské i obecní úřady, sociální pracovníky a další odborníky)

4 hodiny vzdělávání Pracovníci Dobré rodiny Odborníci (pracovníci OSPOD, doprov. prac., psychologové, terapeuti) Dobrovolníci a stážisti

12. 11. 2020 od 9:00 do 13:00 Online

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Odborné setkání/kulatý stůl k tématu: Zkušenost s online přípravou budoucích náhradních rodičů v ČR

Dobrá rodina v průběhu jara 2020 školila budoucí náhradní rodiče s ohledem na karanténní opatření online formou. Nabízíme proto prostor pro sdílení zkušeností a diskuzi nad možnostmi této formy příprav. Budeme se zabývat např. otázkami:  Jak se liší průběh online příprav? Jaké jsou výhody a nevýhody pro jednotlivé aktéry (lektoři, žadatelé, krajský úřad)? Jaké konkrétní nástroje se dají v rámci online využívat? Těšíme se, že se s Vámi potkáme u kulatého online stolu!

Seminář se uskuteční v aplikaci zoom, která funguje na počítačích, chytrých telefonech nebo tabletech. Potřebujete-li s předstihem zjistit, jak si program zoom nainstalovat, případně ověřit, že bude po technické stránce všechno fungovat - obraťte se na Petra Míchala, který Vám v tomto ohledu rád poradí a pomůže.


Mgr. Petr Míchal, DiS.

petr.michal@dobrarodina.cz 

+420 702 186 008


Setkání je zdarma - aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina MPSV. Projekt č. 17051 Budeme rodinou náhradní! Získání nových náhradních rodičů, podpora rodin se svěřenými dětmi.

Online semináře se konají na platformách ZOOM, případně MS Teams. Informace o tom, jak se připojit, dostanete po registraci.

Lektoři

Alžběta Skleničková
Alžběta Skleničková

Alžběta Skleničková působí v Dobré rodině jako metodička pro pěstounskou péči na přechodnou dobu. Má dlouholeté zkušenosti v oblasti péče o ohrožené děti, v 90. letech  pomáhala začít samostatný život dospívajícím dětem opouštějícím dětské domovy či nefunkční rodiny. Rovněž má mnohaletou praxi s domácím vzděláváním dětí. Je průkopnicí pěstounské péče na přechodnou dobu, kterou jejich rodina začala poskytovat již roku 2009. V pěstounské péči na přechodnou dobu pečovala jejich rodina o 18 dětí. Má osobní zkušenosti s osvojenými dětmi. Původním povoláním je rehabilitační pracovnice, v roce 2014 si doplnila vzdělání pro sociálně-právní ochranu dětí. V roce 2018 získala certifikáty Harvardské university on-line kurzů Early Childhood Development (Raný vývoj dítěte) a Fundamentals of Neurobiology (Základy neurobiologie). Od roku 2012 se věnuje lektorské činnosti v oblasti pěstounské péče na přechodnou dobu, jako lektorka připravila několik seminářů, které získaly akreditaci MPSV. Přednáší pro sociální pracovníky, lékaře, pedagogy a další odborníky, kteří se zabývají otázkami náhradní rodinné péče, ale obecně i otázkami výchovy. Ráda hraje volejbal a ve volných chvílích připravuje pěvecká vystoupení pro seniory.

Mgr. Petr Míchal
Mgr. Petr Míchal
Petr Míchal snoubí profese sociálního pracovníka, supervizora, kouče a mediátora. Má několikaletou zkušenost v oblasti náhradní rodinné péče. Doprovází pěstounské rodiny (zejména přechodné), pracuje se zájemci o náhradní rodičovství a s osvojiteli. Má zkušenosti s kontakty dětí v pěstounské péči s původní rodinou. Od roku 2012 lektoruje různá témata z oblasti sociální práce a náhradního rodičovství. Bydlí v Českých Budějovicích, ale pracovně nebo soukromě je každou chvilku někde jinde.