Jak na to aneb o sexu a lidském těle s námi dětí chtějí mluvit

vzdělávací seminář

Přechodní pěstouni
Pěstouni dlouhodobí
Osvojitelé
Osoby blízké dítěti
Pracovníci Dobré rodiny
Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči
Odborníci (pracovníci OSPOD, doprov. prac.,…
Poručníci

Počet hodin: 4

Počet volných míst: 15


Most, Žatecká 1899/25, 434 30
KERAMOST, a.s.

11. 11. 2020 od 9:00 do 13:30


Pořádá Centrum rodinné péče o. p. s.


Anotace

Lidské tělo, intimní hygiena, sexualita, sexuální styk, antikoncepce. masturbace, orgasmus, sexuální orientace a sexuální identita, intimita, …. brrrr… tohle u nás doma bylo vždy tabu. Něco neslušného. O tom se nemluví! Znáte to?

Jenže: kdo jiný než my – nebližší dospělí (rodiče/pěstouni) má i v této oblasti děti připravit do života? Kdo jiný než my dá dětem ty důležité, opravdové a platné informace? Nebo případně, kam se mají obrátit o pomoc? Co vlastně je ta lidská sexualita? Kdy a jak vůbec začít? A do když s tím doma nikdy nezačneme?

Sexualita je lidská přirozenost, základní potřeba. Nelze se jí zbavit a provází člověka po celý jeho život. I o těchto „tabu“ tématech je nutné s dětmi mluvit.

Pomocnou ruku Vám podá lektorka Kateřina Forštová tak, abyste se i v této oblasti cítili jistí.


Jak na to aneb o sexu  a lidském těle s námi dětí chtějí mluvit

Lektoři

Kateřina Forštová
Kateřina Forštová

Lektorka Kateřina Forštová pracovala na městském úřadě na odboru školství a sociálních věcí, kde se věnovala sociálně-právní ochraně dětí. Vystudovala magisterský obor Vychovatelství pro speciální pedagogické instituce a ještě před ukončením studia se připojila k Dobré rodině, kde zaštiťuje Ústecký kraj jako regionální koordinátorka, doprovází pěstounské rodiny a věnuje se lektorské praxi.

Cena

vzdělávání 1 000,00 Kč
hlídání 480,00 Kč