Léčivý dotek

Vzdělávací seminář

Přechodní pěstouni
Pěstouni dlouhodobí
Osvojitelé
Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči

Počet hodin: 6

Počet volných míst: 10


Praha, Klimentská 1246/1
3. patro

6. 11. 2020 od 9:30 do 16:30


Pořádá Centrum rodinné péče o. p. s.


Anotace

Jemná dotyková masáž hravou formou upevňuje vztah mezi rodičem a dítětem, pomáhá k celkovému zklidnění dětí a podporuje vytvoření vzájemné citové vazby mezi náhradním rodičem a dítětem.

 Děti v NRP potřebují sycení svých fyzických i psychických potřeb, přinášejí si sebou deficit. 

Mnoho problémů v budoucím životě pramení právě z nenasycené potřeby blízkého fyzického kontaktu .

Dopolední setkání bude věnováno teoretickému výkladu s lehkou ochutnávkou masáže, po obědě se budeme věnovat výuce masážní techniky mezi náhradními rodiči a jejich dětmi.

Budete potřebovat pohodlné oblečení, podložku, deku na zem, dále osušku nebo deku na přikrytí.

Léčivý dotek

Lektoři

Martina Smutná
Martina Smutná

Martina Smutná se profesně pohybuje v náhradní rodinné péči téměř 20 let. V rámci dohod o výkonu pěstounské péče doprovázela pěstounské rodiny v regionu Kutná Hora a v regionu Říčansko, pracovala s pěstouny na přechodnou dobu, s dlouhodobými pěstouny, vedla sdílecí kluby pěstounů. V současné době pracuje jako koordinátorka regionálních aktivit v Dobré rodině o.p.s. Je lektorkou akreditovaného semináře Jak zorganizovat případovou konferenci, je vyškolený facilitátor. Její srdeční záležitostí je téma Jemné dotykové terapie, které se věnuje více než 15 let. Začínala v mateřských centrech, v posledních letech pracuje s tématem výhradně pro vzdělávání pěstounských nebo adoptivních rodin.

Cena

vzdělávání 1 350,00 Kč
hlídání 720,00 Kč