Nadcházející semináře

Vyhledávat můžete podle místa konání, požadovaného data, lektora nebo názvu semináře. Příklad pro vyhledávání: "Praha,5/2018" (k vyhledání data použijte formát MM/RRRR).
Další filtrování
Filtr: zobrazeno 186 z 186 výsledků

Asertivita
Vzdělávací seminář

23. 1. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Lenka Rysková

Aktuální témata adoptivních rodin
Klub pro osvojitele

23. 1. 2019 od 16:00 do 19:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Petra Pávková

Zaškolovací minimum pro zaměstnance DR II.
Metodika doprovázení, role doprovázejícího pracovníka

24. 1. 2019 od 9:30 do 17:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Jana Gajdošová

Projevy dětí drogově závislých matek a péče o nezralého novorozence
Sobotní vzdělávací seminář

26. 1. 2019 od 9:30 do 14:30

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: MUDr. Barbora Fišárková, Ph.D.

Máte doma dítě s ADHD nebo poruchou pozornosti? - Výchova a škola
Vzdělávací seminář

29. 1. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Mgr. Helena Vlčková

Intervizně-vzdělávací skupina I.
Uzavřená skupina pěstounů

29. 1. 2019 od 16:00 do 19:00

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Pavlína Habánová, Hana Krámská

Zaškolovací minimum pro zaměstnance DR III.
Historie, kontakt a identita dítěte

31. 1. 2019 od 9:30 do 17:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Petra Pávková

Neurobiologický vývoj mozku se specifiky v NRP III. díl
Klub pro pěstouny na přechodnou dobu

31. 1. 2019 od 10:00 do 12:00

Svitavy, náměstí Míru 138/80

Lektor: Monika Čuhelová

Rizika užívání návykových látek
Klub pěstounů

31. 1. 2019 od 15:00 do 17:15

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Oto Kovanda

Aktuální témata adoptivních rodin
Klub pro osvojitele

31. 1. 2019 od 16:00 do 19:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Bc. Markéta Švejdová, Mgr. Lucie Salačová

Připravujeme děti na dospělost
Vzdělávací seminář

5. 2. 2019 od 9:00 do 12:00

Olomouc, Erbenova 2

Lektor: Zuzana Staroštíková

Zaškolovací minimum pro zaměstnance DR IV.
Základy attachmentu

5. 2. 2019 od 9:30 do 17:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Petra Zálešáková, DiS.

Moderní pěstounství a osvojení
Seminář pro zájemce o náhradní rodinnou péči

5. 2. 2019 od 12:00 do 16:00

Šlapanice, Masarykovo náměstí 546/9, 664 51

Lektor: Martina Loutná

Sexualita náctiletých a jak o ní mluvit - Vzdělávací skupina 2E
Uzavřená skupina pro dlouhodobé pěstouny Dobré rodiny

6. 2. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Petar Erak

Porozumění a zvládání emočních stavů dítěte.
Citlivé a bezpečné reakce pečujících osob na chování dítěte

6. 2. 2019 od 15:00 do 18:00

Sokolov, K. H. Máchy 1276

Lektor: Mgr. Lenka Brodská

„Konečně mám kluka/holku!“
Aneb zdravá sexualita dospívajících v NRP

7. 2. 2019 od 15:00 do 18:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Hana Procházková

Odlišný přístup muže a ženy k životu
Klub pěstounů - Společně s Vámi

7. 2. 2019 od 15:00 do 18:00

Jablonec nad Nisou, E. Floriánové 8

Lektor: Lucie Beckertová, Halka Michalenková

Setkání organizací působících v NRP
Kulatý stůl

8. 2. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Kateřina Forštová

Nejčastější trestné činy mládeže a jak jim zabránit II.
Vzdělávací seminář

11. 2. 2019 od 9:00 do 12:00

Prostějov, Skálovo nám. 6

Lektor: Martin Nasswettr

Specifické projevy chování dětí v náhradní rodinné péči a jejich příčiny
Minimum pěstounské péče I.

11. 2. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Překlápění citové vazby - klub PPPD
Vzdělávací klub PPPD

12. 2. 2019 od 9:30 do 12:30

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Petra Zálešáková, DiS.

Děti a my
Svěření do náhradní rodinné péče

12. 2. 2019 od 15:00 do 17:00

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Martina Loutná

Problémové dítě?
Aneb co je skryto pod termínem "komplexní vývojové trauma"

13. 2. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Kateřina Forštová

Porozumění a zvládání emočních stavů dítěte.
Citlivé a bezpečné reakce pečujících osob na chování dítěte

13. 2. 2019 od 15:00 do 18:00

Karlovy Vary, Krajská knihovna , Závodní 378/84

Lektor: Mgr. Lenka Brodská

Posílení výchovných kompetencí pěstounů
Vzdělávací seminář

14. 2. 2019 od 9:00 do 12:00

Uherské Hradiště, Protzkarova 33

Lektor: Radek Baselides

Zaškolovací minimum pro zaměstnance DR V.
Manuál PPPD

14. 2. 2019 od 9:30 do 17:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Alžběta Hlásková

Poruchy attachmentu u dětí v pěstounské péči
Diskuzní klub

14. 2. 2019 od 15:00 do 17:00

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Halka Michalenková, Lucie Beckertová

Neurověda v praxi
Jak využít poznatky neurovědy v každodenních situacích?

19. 2. 2019 od 10:00 do 17:00

Liberec, Markova 4, 460 14

Lektor: Alžběta Hlásková

Batoh na cestu životem aneb co si nesete sebou?
Vzdělávací seminář

20. 2. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Lenka Rysková

PSYCHOHYGIENA - vzdělávací skupina 4A
UZAVŘENÁ SKUPINA PRO DLOUHODOBÉ PĚSTOUNY DOBRÉ RODINY

21. 2. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Mgr. Dana Páleníková

Jak být blízkou osobou pro dítě, aneb proč jí být?
Citové pouto - vztahová vazba

21. 2. 2019 od 9:00 do 12:00

Děčín, Kamenická 569/109

Lektor: Ilona Rálišová

Poruchy chování u dětí v NRP
Vzdělávací seminář

21. 2. 2019 od 9:00 do 12:00

Most, Žatecká 1899/25, 434 30

Lektor: Věra Malesaková

Problémy dětí ve škole - Vzdělávací skupina 2C
Uzavřená skupina pro dlouhodobé pěstouny Dobré rodiny

22. 2. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Jak vychovávat dítě v NRP
Co může pěstoun udělat pro to, aby dítě porozumělo samo sobě aneb terapeutické rodičovství v praxi

23. 2. 2019 od 9:00 do 15:00

České Budějovice, Žižkova 250/4

Lektor: Johana Mertová

Od kamarádství k trvalým vztahům
Vzdělávací seminář

25. 2. 2019 od 9:00 do 12:00

Přerov, Smetanova 7

Lektor: Radek Baselides

Možnosti práce s dítětem, terapeutické pěstounství
Minimum pěstounské péče II.

25. 2. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Bálintovské případovky
Vzdělávací seminář pro PPPD

26. 2. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Bc. Kateřina Pařezová

"Malé" lži ve výchově
Vzdělávací seminář

27. 2. 2019 od 9:00 do 12:00

Ostrava - Mariánské hory, V Zátiší 1

Lektor: Radek Baselides

Poruchy chování u dětí v dětském věku
Klub pěstounů

27. 2. 2019 od 9:00 do 11:15

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Věra Malesaková

Emoční inteligence I. díl
Klub pěstounů na přechodnou dobu

28. 2. 2019 od 10:00 do 12:00

Svitavy, náměstí Míru 138/80

Lektor: Monika Čuhelová

Nejčastější trestné činy mládeže a jak jim zabránit II.
Vzdělávací seminář

4. 3. 2019 od 9:00 do 12:00

Olomouc, Erbenova 2

Lektor: Martin Nasswettr

Dětské strachy a fobie
Vzdělávací seminář pěstounů.

5. 3. 2019 od 9:00 do 14:30

Břeclav, nám. T. G. Masaryka 3

Lektor: Martina André

Výživa dětí a správná životospráva
Vzdělávací seminář

5. 3. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Mgr. Nela Jursová

Jak to do roka stihnout?
Práce s IPOD v PPPD
Akreditace: 2016/0672-SP

5. 3. 2019 od 9:30 do 17:00

Olomouc, Erbenova 2

Lektor: Alžběta Hlásková

Asertivita
Vzdělávací seminář

7. 3. 2019 od 9:00 do 12:00

Most, Žatecká 1899/25, 434 30

Lektor: Lenka Rysková

„Nejraději bych je zabil“
Aneb jak mluvit s dětmi v NRP o biorodičích

7. 3. 2019 od 15:00 do 18:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Hana Procházková

Od kamarádství k trvalým vztahům
Vzdělávací seminář

11. 3. 2019 od 9:00 do 12:00

Prostějov, Skálovo nám. 6

Lektor: Radek Baselides

Role a postavení pěstouna v systému SPOD
Minimum pěstounské péče III.

11. 3. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Lež nejen u dětí
Aneb není lež jako lež

13. 3. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Kateřina Forštová

Poruchy attachmentu u dětí v pěstounské péči
Diskuzní klub - skupina prarodičů

13. 3. 2019 od 9:00 do 12:00

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Lucie Beckertová

Práva a povinnosti pěstouna
aneb co můžu a co musím

14. 3. 2019 od 9:00 do 12:00

Děčín, Kamenická 569/109

Lektor: Lenka Rysková

Připravujeme děti na dospělost
Vzdělávací seminář

19. 3. 2019 od 9:00 do 12:00

Uherské Hradiště, Protzkarova 33

Lektor: Zuzana Staroštíková

Průvodce pěstounskou péčí na přechodnou dobu I.
Zařazení do evidence a přijetí dítěte
Akreditace: A2018/0223-SP/PC/VP

19. 3. 2019 od 9:30 do 17:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Alžběta Hlásková

Intervizně-vzdělávací skupina I.
Uzavřená skupina pěstounů

19. 3. 2019 od 16:00 do 19:00

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Hana Krámská, Pavlína Habánová

Smrt aneb jak to zvládnout a jak se na to připravit?
Vzdělávací seminář

20. 3. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Lenka Rysková

Emoční inteligence II. díl
Klub pěstounů na přechodnou dobu

21. 3. 2019 od 10:00 do 12:00

Svitavy, náměstí Míru 138/80

Lektor: Monika Čuhelová

Dospělost
Vzdělávací seminář

21. 3. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Bc. Martin Štolfa

Nejčastější trestné činy mládeže a jak jim zabránit II.
Vzdělávací seminář

25. 3. 2019 od 9:00 do 12:00

Přerov, Smetanova 7

Lektor: Martin Nasswettr

Dítě, trauma a vztahová vazba
Vzdělávací seminář

26. 3. 2019 od 9:00 do 12:00

Most, Žatecká 1899/25, 434 30

Lektor: Věra Malesaková

Děti cizinců v NRP
Vzdělávací seminář

26. 3. 2019 od 9:30 do 17:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Alžběta Hlásková

Přístup k dítěti se speciálně vzdělávacími potřebami I
Vzdělávací seminář

27. 3. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Věra Malesaková

Zpracování minulosti dítěte
Klub pěstounů

28. 3. 2019 od 9:00 do 11:00

Děčín, Kamenická 569/109

Lektor: Ilona Rálišová

Specifické projevy chování dětí v náhradní rodinné péči a jejich příčiny
Minimum pěstounské péče I.

1. 4. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Připravujeme děti na dospělost
Vzdělávací seminář

2. 4. 2019 od 9:00 do 12:00

Přerov, Smetanova 7

Lektor: Zuzana Staroštíková

Průvodce pěstounskou péčí na přechodnou dobu II.
Průběh PPPD a příprava zprostředkování NRP
Akreditace: A2018/0224-SP/PC/VP

2. 4. 2019 od 9:30 do 17:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Alžběta Hlásková

„Jak pečovat o dítě v NRP a nezbláznit se“
Aneb zvládli to jiní, zvládnu to taky.

3. 4. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Hana Procházková

Dotyková terapie
Vzdělávací víkendový pobyt pěstounů

od 5. 4. 2019 16:00 do 7. 4. 2019 16:00

Libá u Chebu, Libá, 351 31

Lektor: Martina Smutná

Aktuální otázky náhradní rodinné péče - Vzdělávací skupina 3A
Uzavřená skupina pro dlouhodobé pěstouny Dobré rodiny

8. 4. 2019 od 15:30 do 18:30

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Petra Pávková

Odměny a tresty ve výchově
Vzdělávací klub pěstounů

9. 4. 2019 od 9:00 do 12:00

Hodonín, Národní třída 276/16

Lektor: Jana Srnánková

Psychomotorický a socio-emoční vývoj dětí do věku 2 - 3 let - klub PPPD
Vzdělávací klub PPPD

9. 4. 2019 od 9:30 do 12:30

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: PhDr. Daniela Sobotková, CSc.

Asertivita
Vzdělávací seminář

9. 4. 2019 od 15:00 do 18:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Lenka Rysková

Co je výchova a jaké jsou její cíle - Vzdělávací skupina 2E
Uzavřená skupina pro dlouhodobé pěstouny Dobré rodiny

10. 4. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Petar Erak

Batoh na cestu životem aneb co si nesete sebou?
Vzdělávací seminář

11. 4. 2019 od 9:00 do 12:00

Děčín, Kamenická 569/109

Lektor: Lenka Rysková

Jak nás ovlivňuje náš hněv?
Diskuzní klub

11. 4. 2019 od 15:00 do 17:00

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Lucie Beckertová, Halka Michalenková

Sexualita
Vzdělávací seminář

11. 4. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Lucie Kašová

Trávíme čas s dětmi
Klub pro pěstouny s dětmi

11. 4. 2019 od 16:00 do 19:00

Olomouc, Erbenova 2

Lektor: Darina Rájová

Trávíme čas s dětmi
Klub pro pěstouny s dětmi

13. 4. 2019 od 9:00 do 12:00

Prostějov, Netušilova 15

Lektor: Darina Rájová

Biologické dítě pěstounů
Aneb jaký má pěstounská péče dopad na život vlastních dětí pěstounů

13. 4. 2019 od 9:00 do 15:00

České Budějovice, Žižkova 250/4

Lektor: Johana Mertová

Problematika traumatu u dětí v NRP
Sobotní vzdělávací seminář

13. 4. 2019 od 9:30 do 17:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Možnosti práce s dítětem, terapeutické pěstounství
Minimum pěstounské péče II.

15. 4. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Průvodce pěstounskou péčí na přechodnou dobu III.
Předávání dítěte z PPPD a regenerace rodiny z PPPD
Akreditace: A2018/0225-SP/PC/VP

16. 4. 2019 od 9:30 do 17:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Alžběta Hlásková

Emoce
Klub pěstounů

17. 4. 2019 od 9:00 do 11:15

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Kateřina Forštová

Poruchy chování u dětí s poruchou attachmentu, jejich kořeny a vhodné výchovné intervence
Vzdělávací seminář

25. 4. 2019 od 9:00 do 12:00

Děčín, Kamenická 569/109

Lektor: Kateřina Forštová

Terapeutické rodičovství I. díl
Klub pěstounů na přechodnou dobu

25. 4. 2019 od 10:00 do 12:00

Svitavy, náměstí Míru 138/80

Lektor: Monika Čuhelová

Jak odpočívat, psychohygiena - Vzdělávací skupina 2C
Uzavřená skupina pro dlouhodobé pěstouny Dobré rodiny

26. 4. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Role a postavení pěstouna v systému SPOD
Minimum pěstounské péče III.

od 29. 4. 2019 15:00 do 19. 4. 2019 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Loučení se zimou
Aneb klub pěstounů spojený s oslavou pálení čarodějnic

30. 4. 2019 od 15:00 do 17:15

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Věra Malesaková

Jak nás ovlivňuje náš hněv?
Klub pěstounů - Společně s Vámi

2. 5. 2019 od 15:00 do 18:00

Jablonec nad Nisou, E. Floriánové 8

Lektor: Lucie Beckertová, Halka Michalenková

Moderní pěstounství a osvojení
Seminář pro zájemce o náhradní rodinnou péči

7. 5. 2019 od 12:00 do 16:00

Hodonín, Národní třída 276/16

Lektor: Jana Srnánková

Obranné mechanismy ega
Diskuzní klub PPPD

9. 5. 2019 od 9:00 do 12:00

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Eliška Hrušková, Lucie Beckertová

Připravujeme děti na dospělost
Vzdělávací seminář

13. 5. 2019 od 9:00 do 12:00

Prostějov, Skálovo nám. 6

Lektor: Zuzana Staroštíková

Smrt aneb jak to zvládnout a jak se na to připravit
Vzdělávací seminář

14. 5. 2019 od 9:00 do 12:00

Most, Žatecká 1899/25, 434 30

Lektor: Lenka Rysková

Potřeby mladších dětí
Vzdělávací seminář

14. 5. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Mgr. Eliška Kotrbatá

Prepuberta - lež není vždy úmyslnou lží
Vzdělávací seminář

14. 5. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Mgr. Helena Vlčková

Práva a povinnosti pěstouna aneb co můžu a co musím.
Vzdělávací seminář

15. 5. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Lenka Rysková

Dětské strachy a fobie
Vzdělávací seminář

16. 5. 2019 od 9:00 do 12:00

Děčín, Kamenická 569/109

Lektor: Kateřina Forštová

Osm věků člověka - Diskuzní klub
Vývojová stádia v životě člověka dle E. H. Eriksona

16. 5. 2019 od 9:00 do 11:15

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Halka Michalenková

Seminář pro muže aneb pánská jízda v pěstounství
Vzdělávací seminář

16. 5. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Bc. Martin Štolfa

Právní otázky v PPPD
Vzdělávací seminář pro PPPD

21. 5. 2019 od 9:30 do 17:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Alžběta Hlásková

Intervizně-vzdělávací skupina I.
Uzavřená skupina pěstounů

21. 5. 2019 od 16:00 do 19:00

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Pavlína Habánová, Hana Krámská

„Ftipnávideja“
aneb rizika sociálních sítí u dětí v NRP

22. 5. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Hana Procházková

Právní otázky, do čeho může rodič mluvit? - Vzdělávací skupina 4A
Uzavřená skupina pro dlouhodobé pěstouny Dobré rodiny

23. 5. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Mgr. Helena Vlčková

Každodenní otázky pěstouna - co může, musí, nesmí, právní okénko I.
Vzdělávací seminář

27. 5. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Linda Matyšková

Terapeutické rodičovství II. díl
Klub pěstounů na přechodnou dobu

30. 5. 2019 od 10:00 do 12:00

Svitavy, náměstí Míru 138/80

Lektor: Monika Čuhelová

Mezinárodní den dětí
Klub pěstounů - společná aktivita s dětmi

30. 5. 2019 od 15:00 do 17:15

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Kateřina Forštová

První pomoc
Vzdělávací seminář

30. 5. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: MUDr. Barbora Fišárková, Ph.D.

Přístup k dítěti se speciálně vzdělávacími potřebami II.
Vzdělávací seminář

4. 6. 2019 od 9:00 do 12:00

Most, Žatecká 1899/25, 434 30

Lektor: Věra Malesaková

Aktuální otázky v pěstounské péči na přechodnou dobu - klub PPPD
Vzdělávací klub PPPD

4. 6. 2019 od 9:30 do 12:30

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Alžběta Hlásková

Přístup k dítěti se speciálně vzdělávacími potřebami II
Pokračující vzdělávací seminář

5. 6. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Věra Malesaková

Nejčastější trestné činy mládeže a jak jim zabránit II.
Vzdělávací seminář

10. 6. 2019 od 9:00 do 12:00

Uherské Hradiště, Protzkarova 33

Lektor: Martin Nasswettr

Každodenní otázky pěstouna - co může, musí, nesmí, právní okénko II.
Vzdělávací seminář

10. 6. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Linda Matyšková

Když děti zlobí
Vzdělávací klub pěstounů

11. 6. 2019 od 9:00 do 12:00

Hodonín, Národní třída 276/16

Lektor: Jana Srnánková

Smrt aneb jak to zvládnout a jak se na to připravit?
Vzdělávací seminář

12. 6. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Lenka Rysková

Od kamarádství k trvalým vztahům
Vzdělávací seminář

13. 6. 2019 od 9:00 do 12:00

Olomouc, Erbenova 2

Lektor: Radek Baselides

Kontakty s původní rodinou
Diskuzní klub

13. 6. 2019 od 15:00 do 17:00

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Lucie Beckertová, Halka Michalenková

Sourozenecká rivalita
Vzdělávací seminář

13. 6. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Lucie Kašová

Význam uznávání hodnot a respektování limitů pro vývoj dítěte
Výchovné prostředky vhodné a nevhodné

15. 6. 2019 od 9:30 do 17:30

Aš, Štefánikova 2515,352 01

Lektor: Gabriela Moravíková

Psychohygiena
Vzdělávací seminář

17. 6. 2019 od 15:30 do 18:30

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Bc. Markéta Švejdová

Emoce
Klub pěstounů

19. 6. 2019 od 9:00 do 11:15

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Kateřina Forštová

Šikana aneb jak se jí účinně bránit?
Vzdělávací seminář

20. 6. 2019 od 9:00 do 12:00

Děčín, Kamenická 569/109

Lektor: Ilona Rálišová

„Nejraději bych je zabil“
Aneb jak mluvit s dětmi v NRP o biorodičích

25. 6. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Hana Procházková

Efektivní komunikace
Klub pěstounů na přechodnou dobu

27. 6. 2019 od 10:00 do 12:00

Svitavy, náměstí Míru 138/80

Lektor: Monika Čuhelová

Smrt aneb jak to zvládnout a jak se na to připravit?
Vzdělávací seminář

4. 9. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Lenka Rysková

Víkendové setkání pro PPPD
Aktuální témata pěstounské péče na přechodnou dobu

od 6. 9. 2019 15:00 do 8. 9. 2019 16:00

Skryje u Rakovníka, Skryje 100, 270 42

Lektor: Alžběta Hlásková

Specifické přístupy při výchově dětí v pěstounské péči
Jak se vyvarovat chyb při vedení dítěte v pěstounské péči

11. 9. 2019 od 9:00 do 11:15

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Halka Michalenková

Učení - mučení! Aneb jak se s dětmi efektivně připravovat do školy
Vzdělávací seminář

od 11. 9. 2019 16:00 do 10. 9. 2019 19:00

Most, Žatecká 1899/25, 434 30

Lektor: Mgr. Michaela Krčmářová

Přístup k dítěti se speciálně vzdělávacími potřebami I.
Vzdělávací seminář

12. 9. 2019 od 9:00 do 12:00

Děčín, Kamenická 569/109

Lektor: Věra Malesaková

Sexuálně zneužívané děti na cestě ke šťastnému dětství v bezpečí
Vzdělávací seminář

12. 9. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Müllerová

Rizikové chování dětí a mladistvých v souvislosti se zneužíváním návykových látek
Vzdělávací seminář

12. 9. 2019 od 15:00 do 18:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Oto Kovanda

Specifické projevy chování dětí v náhradní rodinné péči a jejich příčiny
Minimum pěstounské péče I.

16. 9. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Intervizně-vzdělávací skupina I.
Uzavřená skupina pěstounů

17. 9. 2019 od 16:00 do 19:00

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Hana Krámská, Pavlína Habánová

Emoce
Vzdělávací seminář

18. 9. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Kateřina Forštová

Specifika dětí v NRP - Vzdělávací skupina 4A
Uzavřená skupina pro dlouhodobé pěstouny Dobré rodiny

19. 9. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Přístup k dítěti se speciálně vzdělávacími potřebami II
Vzdělávací seminář

19. 9. 2019 od 9:00 do 12:00

Most, Žatecká 1899/25, 434 30

Lektor: Věra Malesaková

Problematika užívání návykových látek
Vzdělávací seminář

19. 9. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Bc. Martin Štolfa

Aktuální otázky náhradní rodinné péče - Vzdělávací skupina 3A
Uzavřená skupina pro dlouhodobé pěstouny Dobré rodiny

23. 9. 2019 od 15:30 do 18:30

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Petra Pávková

Školní otázky - škola, motivace, příprava, komunikace se školou
Vzdělávací seminář

24. 9. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Mgr. Helena Vlčková

Umění být spolu a vzájemně se respektovat
Vzdělávací seminář

26. 9. 2019 od 15:00 do 18:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Hana Procházková

Možnosti práce s dítětem, terapeutické pěstounství
Minimum pěstounské péče II.

30. 9. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Moje vlastnosti, můj nástroj efektivní výchovy - Vzdělávací skupina 2E
Uzavřená skupina pro dlouhodobé pěstouny Dobré rodiny

2. 10. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Petar Erak

Batoh na cestu životem aneb jaké máte potřeby a co si nesete sebou
Vzdělávací seminář

2. 10. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Lenka Rysková

Když s dětmi cloumá puberta a mají pocit, že jim nerozumíme?
Vzdělávací seminář

8. 10. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Mgr. Helena Vlčková

Dítě, trauma a vztahová vazba
Vzdělávací seminář

9. 10. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Věra Malesaková

Sourozenecké vztahy
Diskuzní klub - skupina prarodičů

9. 10. 2019 od 9:00 do 12:00

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Lucie Beckertová

Dítě, trauma a vztahová vazba
Vzdělávací seminář

10. 10. 2019 od 9:00 do 12:00

Most, Žatecká 1899/25, 434 30

Lektor: Věra Malesaková

Trauma v rodině
Účinné kompenzační mechanismy

10. 10. 2019 od 15:00 do 17:15

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Halka Michalenková

Psychohygiena pěstouna
Vzdělávací víkendový pobyt pěstounů

od 11. 10. 2019 16:00 do 13. 10. 2019 16:00

Libá u Chebu, Libá, 351 31

Lektor: Mária Adamkovičová

Role a postavení pěstouna v systému SPOD
Minimum pěstounské péče III.

14. 10. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Průvodce pěstounskou péčí na přechodnou dobu I.
Zařazení do evidence a přijetí dítěte
Akreditace: A2018/0223-SP/PC/VP

15. 10. 2019 od 9:30 do 17:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Alžběta Hlásková

Kontakt dítěte v NRP s původní rodinou v propojení se zpracováním historie dítěte
Vzdělávací seminář

16. 10. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Kateřina Forštová

Přístup k dítěti se speciálně vzdělávacími potřebami II.
Vzdělávací seminář

17. 10. 2019 od 9:00 do 12:00

Děčín, Kamenická 569/109

Lektor: Věra Malesaková

Identita - Vzdělávací skupina 2C
Uzavřená skupina pro dlouhodobé pěstouny Dobré rodiny

18. 10. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Bc. Markéta Švejdová

Specifické projevy chování dětí v náhradní rodinné péči a jejich příčiny
Minimum pěstounské péče I.

21. 10. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Vychováváme dítě jiného etnika
Vzdělávací seminář

22. 10. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Petra Pávková

Jak mluvit s dětmi o sexu
Klub pěstounů

22. 10. 2019 od 16:00 do 18:00

Most, Žatecká 1899/25, 434 30

Lektor: Mgr. Michaela Krčmářová

„Hravě a bezpečně s internetem“ aneb prevence rizik sociálních sítí u dětí v NRP
Vzdělávací seminář

24. 10. 2019 od 15:00 do 18:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Hana Procházková

Průvodce pěstounskou péčí na přechodnou dobu II.
Průběh PPPD a příprava zprostředkování NRP
Akreditace: A2018/0224-SP/PC/VP

29. 10. 2019 od 9:30 do 17:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Alžběta Hlásková

Vliv nepříznivého stavu matky v perinatálním období na vývoj plodu a následný vývoj dítěte - klub PPPD
Vzdělávací klub PPPD

30. 10. 2019 od 9:30 do 12:30

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: PhDr. Daniela Sobotková, CSc.

Minulost dítěte - jak a kdy o ní mluvit
Vzdělávací seminář

31. 10. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Petra Pávková

Halloween - pojďme si jen společně užít
Klub pěstounů

31. 10. 2019 od 15:00 do 17:15

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Kateřina Forštová

Identita dítěte
Vzdělávací seminář

5. 11. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Petra Pávková

Jak mluvit s dětmi o sexu
Vzdělávací seminář

6. 11. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Mgr. Michaela Krčmářová

Asertivita
Vzdělávací seminář

7. 11. 2019 od 9:00 do 12:00

Most, Žatecká 1899/25, 434 30

Lektor: Lenka Rysková

Možnosti práce s dítětem, terapeutické pěstounství
Minimum pěstounské péče II.

11. 11. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Aktuální otázky náhradní rodinné péče - Vzdělávací skupina 3A
Uzavřená skupina pro dlouhodobé pěstouny Dobré rodiny

11. 11. 2019 od 15:30 do 18:30

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Petra Pávková

Průvodce pěstounskou péčí na přechodnou dobu III.
Předávání dítěte z PPPD a regenerace rodiny z PPPD
Akreditace: A2018/0225-SP/PC/VP

12. 11. 2019 od 9:30 do 17:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Alžběta Hlásková

Úzkost u dětí
Diskuzní klub

14. 11. 2019 od 9:00 do 12:00

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Lucie Beckertová, Eliška Hrušková

Rizikové chování dětí a mladistvých v souvislosti se zneužíváním návykových látek
Vzdělávací seminář

14. 11. 2019 od 15:00 do 18:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Oto Kovanda

Smrt aneb jak to zvládnout
Vzdělávací seminář

14. 11. 2019 od 19:00 do 12:00

Děčín, Kamenická 569/109

Lektor: Lenka Rysková

Sdílení zkušeností při výchově vnoučat
Vzdělávací seminář pro příbuzeneckou pěstounskou péči

19. 11. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Mgr. Eliška Kotrbatá

Intervizně-vzdělávací skupina I.
Uzavřená skupina pěstounů

19. 11. 2019 od 16:00 do 19:00

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Hana Krámská, Pavlína Habánová

Kontakt dítěte v NRP s původní rodinou v propojení se zpracováním historie dítěte
Vzdělávací seminář

20. 11. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Kateřina Forštová

Aktuální otázky NRP - vzdělávací skupina 4A
UZAVŘENÁ SKUPINA PRO DLOUHODOBÉ PĚSTOUNY DOBRÉ RODINY

21. 11. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Mgr. Dana Páleníková

Poruchy chování u dětí v NRP
Vzdělávací seminář

21. 11. 2019 od 16:00 do 19:00

Most, Žatecká 1899/25, 434 30

Lektor: Věra Malesaková

O výchově - odměnách, trestech, prvcích léčivého rodičovství - Vzdělávací skupina 2C
Uzavřená skupina pro dlouhodobé pěstouny Dobré rodiny

22. 11. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Bc. Markéta Švejdová

Asistovaný kontakt ve spojení se zpracováním historie dítěte
Sobotní vzdělávací seminář

23. 11. 2019 od 9:00 do 16:30

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Petra Pávková

Role a postavení pěstouna v systému SPOD
Minimum pěstounské péče III.

25. 11. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Aktuální otázky pěstounské péče na přechodnou dobu - klub PPPD
Vzdělávací klub PPPD

26. 11. 2019 od 9:30 do 12:30

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Alžběta Hlásková

Smrt aneb jak to zvládnout a jak se na to připravit?
Vzdělávací seminář

27. 11. 2019 od 9:00 do 12:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Lenka Rysková

Léčivý dotek
Vzdělávací seminář

29. 11. 2019 od 9:30 do 16:30

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Martina Smutná

"Čekání na Ježíška"
Klub pěstounů

29. 11. 2019 od 15:00 do 17:15

Děčín, Kamenická 569/109

Lektor: Ilona Rálišová

Reakce na neakceptovatelné chování a podpora chování pozitivního - Vzdělávací skupina 2E
Uzavřená skupina pro dlouhodobé pěstouny Dobré rodiny

4. 12. 2019 od 9:00 do 12:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Petar Erak

Vánoční tématika
Klub pěstounů

5. 12. 2019 od 15:00 do 18:00

Teplice, Novoveská 3107

Lektor: Věra Malesaková

Vánoční klub
Vzdělávací klub pro pěstouny

6. 12. 2019 od 15:00 do 18:00

Most, Žatecká 1899/25, 434 30

Lektor: Věra Malesaková, Mgr. Michaela Krčmářová

Jak zvládat stres?
Vzdělávací seminář

9. 12. 2019 od 15:00 do 18:00

Praha, Klimentská 1246/1

Lektor: Zuzana Šípová

Proč jsou lidé zlý?
Diskuzní klub

12. 12. 2019 od 15:00 do 18:00

Jablonec nad Nisou, Jiráskova 9

Lektor: Lucie Beckertová, Pavlína Habánová