Jsem babička, teta, děda, strejda či jiný blízký adoptovaného dítěte - co je jinak?
Otevřený seminář pro příbuzné a blízké adoptivních rodin z celé ČR

3 hodiny vzdělávání Osvojitelé Osoby blízké dítěti Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči

22. 11. 2021 od 17:00 do 20:00 Online

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Jsem babička, teta, děda, strejda či jiný blízký adoptovaného dítěte - co je jinak?

Srdečně Vás zveme na otevřené setkání pro příbuzné, blízké i přátelé adoptivních rodin a adoptovaných dětí. Setkání je pro ty, kterým ovlivnilo a ovlivňuje život to, že v jejich životě je osvojené dítě.  

Přijetí adoptovaného dítěte s sebou přináší mnoho krásného, ale také mnoho změn. Dítě, které je adoptováno již přichází do rodiny s ranou zkušeností, která nebývá jednoduchá a proto pro svůj zdravý vývoj potřebuje jinak nastavenou péči a výchovný styl než dítě, které by se do rodiny narodilo. Adoptované dítě s sebou přináší mnoho otázek a ani vy se nemusíte být jisti, jak dítě chránit před reakcemi okolí či zda adoptivní rodiče přistupují k dítěti správně, zda něco nedělají příliš či málo. Výchovný styl adoptovaných dětí se odlišuje od běžného a mnozí lidé v okolí adoptovaného dítěte ho mnohdy neznají a nerozumí mu. Přitom dobré porozumění adoptovanému dítěti a správný přístup k němu velmi pomáhá tomu, aby se jeho raná zranění podařila uzdravit a ono mohlo žít spokojený život. I adoptivní rodiče často potřebují ve svých nejistotách podporu - právě do Vás a od lidí, kteří jim rozumí. Těšíme se na setkání s Vámi!

Tyto setkání jsou pro Vás díky projektu MPSV ZDARMA. Aktivity projektu Budeme rodinou náhradní! Získání nových náhradních rodičů, podpora rodin se svěřenými dětmi, jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.   

V případě dotazů prosím kontaktujte: Bc. Martina Loutná, martina.loutna@dobrarodina.cz, 773 083 117.


Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online seminář se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.

Pokyny jak si stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom a jak ji používat pro on-line vzdělávání přijdou přihlášeným účastníkům s předstihem před vlastním vzděláváním.

Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online semináře se konají na platformách ZOOM, případně MS Teams. Informace o tom, jak se připojit, dostanete po registraci.

Lektoři

Alžběta Skleničková
Alžběta Skleničková

Alžběta Skleničková působí v Dobré rodině jako metodička pro pěstounskou péči na přechodnou dobu. Má dlouholeté zkušenosti v oblasti péče o ohrožené děti, v 90. letech  pomáhala začít samostatný život dospívajícím dětem opouštějícím dětské domovy či nefunkční rodiny. Rovněž má mnohaletou praxi s domácím vzděláváním dětí. Je průkopnicí pěstounské péče na přechodnou dobu, kterou jejich rodina začala poskytovat již roku 2009. V pěstounské péči na přechodnou dobu pečovala jejich rodina o 18 dětí. Má osobní zkušenosti s osvojenými dětmi. Původním povoláním je rehabilitační pracovnice, v roce 2014 si doplnila vzdělání pro sociálně-právní ochranu dětí. V roce 2018 získala certifikáty Harvardské university on-line kurzů Early Childhood Development (Raný vývoj dítěte) a Fundamentals of Neurobiology (Základy neurobiologie). Od roku 2012 se věnuje lektorské činnosti v oblasti pěstounské péče na přechodnou dobu, jako lektorka připravila několik seminářů, které získaly akreditaci MPSV. Přednáší pro sociální pracovníky, lékaře, pedagogy a další odborníky, kteří se zabývají otázkami náhradní rodinné péče, ale obecně i otázkami výchovy. Ráda hraje volejbal a ve volných chvílích připravuje pěvecká vystoupení pro seniory.