PRO DĚTI: Biologické dítě v náhradní rodině - setkání biologických dětí vyrůstajících náhradních rodinách
Otevřené setkání pro biologické děti, dospívající a mladé dospělé z náhradních rodin

Osoby blízké dítěti

11. 11. 2021 od 17:00 do 19:00 Online

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

PRO DĚTI: Biologické dítě v náhradní rodině - setkání biologických dětí vyrůstajících náhradních rodinách

Srdečně Vás zveme na otevřené setkání biologických dětí v náhradních rodinách (adopce i pěstounství -  dlouhodobé i přechodné). 

Hostem bude DAN, který sám vyrost jako biologické dítě v náhradní rodině.

Doporučujeme věk dětí cca od 10 let. Vítané jsou nejen děti, ale i dospívající a mladí dospělí!

Prosíme rodiče (adoptivní i pěstounské), aby přihlásili děti, které se ještě nemohou nahlásit samy. Do poznámky prosím uveďte věk a jméno dítěte.

Setkání bude přizpůsobeno dle věku přihlášených dětí. 

V případě dotazů prosím kontaktujte: Bc. Martina Loutná, martina.loutna@dobrarodina.cz, 773 083 117. 

Těšíme se na setkání s Vámi!


Pozn. Setkání je součástí cyklu: Biologické dítě v náhradní rodině, které zahrnuje tři online setkání - pro děti, rodiče a odborníky.

Toto setkání je pro Vás díky projektu MPSV ZDARMA. Aktivity projektu Budeme rodinou náhradní! Získání nových náhradních rodičů, podpora rodin se svěřenými dětmi, jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.   


Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online seminář se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.

Pokyny jak si stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom a jak ji používat pro on-line vzdělávání přijdou přihlášeným účastníkům s předstihem před vlastním vzděláváním.

Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online semináře se konají na platformách ZOOM, případně MS Teams. Informace o tom, jak se připojit, dostanete po registraci.

Lektoři

Johana Mertová
Johana Mertová

Johana Mertová vystudovala Zdravotně-sociální fakultu Jihočeské univerzity. Od roku 2000 do roku 2015 pracovala jako sociální pracovnice náhradní rodinné péče na oddělení sociálně-právní ochrany dětí. V letech 2003-2013 spolupracovala se Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity v rámci přednášení předmětu Náhradní rodinná péče a jako vedoucí a oponent diplomových a bakalářských prací. V roce 2013 absolvovala výcvik Řešení konfliktu technikou mediace, v roce 2014 se stala lektorkou kurzů příprav budoucích náhradních rodičů v programu PRIDE, v roce 2015 dokončila kurz administrace rodinných konferencí a facilitace případových konferencí. V současné době se věnuje lektorské činnosti na témata náhradní rodinné péče, facilitaci případových konferencí a je odbornu metodičkou MPSV projektové aktivity Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí v podaktivitě zabývající se náhradní rodinnou péčí.