Přímá adopce - z pohledu dětí i rodičů
Otevřený seminář pro osvojitele z celé ČR

Osvojitelé Osoby blízké dítěti Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči

10. 11. 2021 od 20:00 do 22:00 Online

Seminář je aktuálně zcela obsazen. Pokud chcete být informování o uvolnění místa, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Přímá adopce - z pohledu dětí i rodičů

Přímá adopce nebo adresné osvojení je také zákonem definovaná možnost jak se může dítě dostat do náhradní rodiny. Děti, které jdou po narození ihned do adoptivní rodiny, jsou ale také bohužel zraněné. Jak proces přímé adopce probíhá? Jaké jsou zkušenosti z praxe? Jaká rizika přináší? Jaká zranění děti z přímé adopce mají? A jak mohou rodiče těmto dětem pomoci? To vše a mnohem víc se dozvíte na tomto semináři. Podíváme se společně na specifika, rizika i přínosy přímé adopce.

Spolu s Martinou Loutnou z organizace Dobrá rodina vás seminářem provedou také adoptivní maminky, které mají s přímou adopcí samy zkušenost a poskytují pomoc a podporu dalším rodinám a žadatelům.

Dovolujeme si Vás pozvat do důvěrného a otevřeného prostoru, kde budete moci sdělit cokoli, co Vás těší i s čím byste potřebovali poradit či pomoci.

Klub je zdarma - aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina. Projekt Budeme rodinou náhradní! Získání nových náhradních rodičů, podpora rodin se svěřenými dětmi.

V případě dotazů prosím kontaktujte: Bc. Martina Loutná, martina.loutna@dobrarodina.cz, 773 083 117.


Online semináře se konají na platformách ZOOM, případně MS Teams. Informace o tom, jak se připojit, dostanete po registraci.

Lektoři

kolektiv lektorů a hostů