Kritické myšlení jako důležitá součást výchovy dětí
Vzdělávací seminář

Přechodní pěstouni Pěstouni dlouhodobí Pracovníci Dobré rodiny Odborníci (pracovníci OSPOD, doprov. prac., psychologové, terapeuti) Poručníci

1. 11. 2021 od 8:00 do 12:00 Prostějov, Skálovo nám. 6

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Kritické myšlení jako důležitá součást výchovy dětí

Všichni tím žijeme. Valí se na nás tolik informací, zdrojů a „pravd“, až z toho jde hlava kolem. A to jsme dospělí a zkušení. Co teprve naše děti? Jak jim můžeme pomoct se v tom množství informací zorientovat?

Potřebujete naučit Vaše děti se rychle a dobře rozhodovat? Zorientovat se v přijímaných informacích, které mnohdy ovlivňují jejich rozhodnutí? Jak naučit děti nepodléhat klamům našeho vlastního mozku? Jak pomoci dětem zlepšit svoji argumentaci a práci s informacemi? Jak vést děti k lepšímu rozhodování ohledně zdraví, zájmů či práce?

  Lepší znalosti, lepší rozhodnutí. Kritické myšlení je schopnost zručně pracovat se svým rozumem a logikou. Můžeme tak odhalit dezinformace, mýty a polopravdy, a dopátrat se kvalitních a užitečných informací.

Cílem semináře s psycholožkou Mgr. Zuzanou Frydrychovskou (Staroštíkovou) je předat znalosti, jak zlepšovat kritické myšlení a jak jej předat v rámci výchovy dětem. Pokud lépe rozumíme tomu, jak věci doopravdy fungují, dokážeme dělat lepší rozhodnutí. V dnešním světě je právě práce s informacemi důležitou dovedností i pro nás rodiče.

„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.” Will Rogers 

Lektoři

Zuzana Frydrychovská
Zuzana Frydrychovská

Zuzana pracuje jako psycholožka v Olomouci, zabývá se především rodinným psychologickým poradenstvím. S rodinami nejčastěji pracuje na tématech výchovných problémů s dětmi, mezigeneračních konfliktů, vztahů a komunikaci mezi členy rodiny, vývojových meznících u dětí aj. Nabízí také profesní poradenství v oblasti návratu na trh práce a slaďování osobního, rodinného a profesního života. Poskytuje individuální i párové konzultace a pořádá přednášky a kurzy, kde předávám své zkušenosti. V Dobré rodině působí Zuzana Staroštíková jako lektorka.

Cena

Položka Cena
vzdělávání 800,00 Kč

Pokud jste klienty Dobré rodiny, neplatíte za vzdělávání.