Odborné setkání/kulatý stůl k tématu: Dobrá praxe při předávání dětí z PPPD aneb co se nám nejvíce osvědčilo a proč
Online setkání pro odbornou veřejnost (krajské i obecní úřady, sociální pracovníky a další odborníky i náhradní rodiče)

3.5 hodiny vzdělávání Pracovníci Dobré rodiny Odborníci (pracovníci OSPOD, doprov. prac., psychologové, terapeuti) Dobrovolníci a stážisti

18. 10. 2022 od 9:30 do 13:00 Online

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Odborné setkání/kulatý stůl k tématu: Dobrá praxe při předávání dětí z PPPD  aneb co se nám nejvíce osvědčilo a proč

Dobrá rodina připravuje publikaci k tématu předávání dětí z pěstounské péče na přechodnou dobu. Rádi bychom Vás seznámili s tím, co nám ukazuje praxe, které postupy se osvědčily, které jsme postupně opustili, včetně vysvětlení úskalí při různých variantách předávacího plánu. Dozvíte se, jak nastavit předávací proces s ohledem na soudní lhůty, zda u sebe rodiny mají přespávat, kdy má dítě přespat poprvé v nové rodině, jakou roli mají účastníci předávacího procesu a mnoho dalšího. 

Setkáním Vás provedou autoři publikace Alžběta Hlásková a Petr Míchal. Alžběta Hlásková působí jako metodička pro oblast PPPD v Dobré rodině o.p.s., její rodina poskytovala PPPD od roku 2009 do roku 2018. Petr Míchal pracuje v Dobré rodině jako specialista pro podporu sounáležitosti, řadu let byl doprovázejícím pracovníkem rodin poskytujících PPPD. 

Prosíme, přihlaste se včas, kapacita setkání je omezena tak, aby mohla nad tématy vzniknout diskuze.

Toto setkání je pro Vás ZDARMA. Aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina. Projekt: Budeme rodinou náhradní! Získání nových náhradních rodičů, podpora rodin se svěřenými dětmi.

Pokyny k online vzdělávání:

Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online seminář se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.

Pokyny jak si stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom a jak ji používat pro online vzdělávání přijdou přihlášeným účastníkům s předstihem před vlastním vzděláváním.

Online semináře se konají na platformách ZOOM, případně MS Teams. Informace o tom, jak se připojit, dostanete po registraci.

Lektoři

Alžběta Skleničková
Alžběta Skleničková

Alžběta Skleničková působí v Dobré rodině jako metodička pro pěstounskou péči na přechodnou dobu. Má dlouholeté zkušenosti v oblasti péče o ohrožené děti, v 90. letech  pomáhala začít samostatný život dospívajícím dětem opouštějícím dětské domovy či nefunkční rodiny. Rovněž má mnohaletou praxi s domácím vzděláváním dětí. Je průkopnicí pěstounské péče na přechodnou dobu, kterou jejich rodina začala poskytovat již roku 2009. V pěstounské péči na přechodnou dobu pečovala jejich rodina o 18 dětí. Má osobní zkušenosti s osvojenými dětmi. Původním povoláním je rehabilitační pracovnice, v roce 2014 si doplnila vzdělání pro sociálně-právní ochranu dětí. V roce 2018 získala certifikáty Harvardské university on-line kurzů Early Childhood Development (Raný vývoj dítěte) a Fundamentals of Neurobiology (Základy neurobiologie). Od roku 2012 se věnuje lektorské činnosti v oblasti pěstounské péče na přechodnou dobu, jako lektorka připravila několik seminářů, které získaly akreditaci MPSV. Přednáší pro sociální pracovníky, lékaře, pedagogy a další odborníky, kteří se zabývají otázkami náhradní rodinné péče, ale obecně i otázkami výchovy. Ráda hraje volejbal a ve volných chvílích připravuje pěvecká vystoupení pro seniory.

Mgr. Petr Míchal
Mgr. Petr Míchal
Petr Míchal snoubí profese sociálního pracovníka, supervizora, kouče a mediátora. Má několikaletou zkušenost v oblasti náhradní rodinné péče. Doprovází pěstounské rodiny (zejména přechodné), pracuje se zájemci o náhradní rodičovství a s osvojiteli. Má zkušenosti s kontakty dětí v pěstounské péči s původní rodinou. Od roku 2012 lektoruje různá témata z oblasti sociální práce a náhradního rodičovství. Bydlí v Českých Budějovicích, ale pracovně nebo soukromě je každou chvilku někde jinde.