Komunikace s adoptovaným dítětem o jeho příběhu, role biologické mámy v jeho životě
Seminář pro adoptivní rodiny, jejich blízké i pro zájemce o náhradní rodinnou péči s adoptovanou Terezou Kratochvílovou

Osvojitelé Osoby blízké dítěti Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči

12. 7. 2022 od 15:00 do 18:00 Online

Seminář je aktuálně zcela obsazen. Pokud chcete být informování o uvolnění místa, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Komunikace s adoptovaným dítětem o jeho příběhu, role biologické mámy v jeho životě

Terezka Kratochvílová byla jako dítě adoptována. Od chvíle kdy vydala svoji knihu Holka ze sekáče ušla další kus cesty a také se sama stala maminkou.

A vydala svoji novou knihu, tentokrát leporelo pro děti!

Na setkání s námi Terezka posdílí, jak vnímá svoji adopci teď, proč vzniklo leporelo, proč je důležité s dětmi komunikovat v autenticitě a upřímnosti, proč potřebují děti znát jejich příběh tak, jak se doopravdy stal i proč je biologická máma v životě důležitá a jakou roli hraje v životě dítěte.

Bude prostor pro Vaše dotazy!


Setkání je zdarma - Aktivity projektu Budeme rodinou náhradní! Získání nových náhradních rodičů, podpora rodin se svěřenými dětmi jsou podpořeny z dotačního programu Rodina z MPSV.

Setkání není určeno pro pěstounské rodiny, které již mají uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče se svojí doprovázející organizací.

Pokyny pro online vzdělávání:

Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online seminář se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.

Pokyny jak si stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom a jak ji používat pro on-line vzdělávání přijdou přihlášeným účastníkům s předstihem před vlastním vzděláváním.

Lektoři

Tereza Kratochvílová