Jak nevyhořet při PPPD
seminář

Přechodní pěstouni Dobrovolníci a stážisti

1. 12. 2022 od 9:30 do 12:30 Online

Seminář je aktuálně zcela obsazen. Pokud chcete být informování o uvolnění místa, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Jak nevyhořet při PPPD

Jak se sebou pracovat, aby toho nebylo na pečující osobu už prostě moc? 

Kde a jak si nejlépe odpočinout? 

Jak si nastavit regeneraci po předání dítěte? 

Kdo může rodině PPPD pomoci při péči o svěřené dítě? 

Jak vůbec říkat „ne“ na požadavky ostatních účastníků systému sociálně-právní ochrany, příp. dalších osob, které ovlivňují život přechodného pěstouna?

Pojďte nad tím společně přemýšlet a pojďte si najít odpovědi tak, abyste se ve své roli mohli cítit dobře!

 Čím více otázek si přinesete, tím více otázek dostanete. 

Online semináře se konají na platformách ZOOM, případně MS Teams. Informace o tom, jak se připojit, dostanete po registraci.

Lektoři

Alžběta Skleničková
Alžběta Skleničková

Alžběta Skleničková působí v Dobré rodině jako metodička pro pěstounskou péči na přechodnou dobu. Má dlouholeté zkušenosti v oblasti péče o ohrožené děti, v 90. letech  pomáhala začít samostatný život dospívajícím dětem opouštějícím dětské domovy či nefunkční rodiny. Rovněž má mnohaletou praxi s domácím vzděláváním dětí. Je průkopnicí pěstounské péče na přechodnou dobu, kterou jejich rodina začala poskytovat již roku 2009. V pěstounské péči na přechodnou dobu pečovala jejich rodina o 18 dětí. Má osobní zkušenosti s osvojenými dětmi. Původním povoláním je rehabilitační pracovnice, v roce 2014 si doplnila vzdělání pro sociálně-právní ochranu dětí. V roce 2018 získala certifikáty Harvardské university on-line kurzů Early Childhood Development (Raný vývoj dítěte) a Fundamentals of Neurobiology (Základy neurobiologie). Od roku 2012 se věnuje lektorské činnosti v oblasti pěstounské péče na přechodnou dobu, jako lektorka připravila několik seminářů, které získaly akreditaci MPSV. Přednáší pro sociální pracovníky, lékaře, pedagogy a další odborníky, kteří se zabývají otázkami náhradní rodinné péče, ale obecně i otázkami výchovy. Ráda hraje volejbal a ve volných chvílích připravuje pěvecká vystoupení pro seniory.

Cena

Položka Cena
vzdělávání 675,00 Kč

Pokud jste klienty Dobré rodiny, neplatíte za vzdělávání.