Interkulturní komunikace v náhradní rodinné péči 2.část
Dvoudenní setkání se zaměřením na komunikaci v případě rozdílných kultur a zvyklostí (19. 01. 2023 a 26. 01. 2023)

Přechodní pěstouni Pěstouni dlouhodobí Poručníci

26. 1. 2023 od 9:00 do 13:00 Praha, Klimentská 1246/1

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Interkulturní komunikace v náhradní rodinné péči 2.část

SEMINÁŘ JE URČEN PRO PĚSTOUNY,

pěstouni a poručníci, kteří jsou klienty Dobré rodiny, mají seminář zdarma. Všechny další skupiny, včetně klientů osvojitelů, si seminář finančně hradí.

Dvoudenní setkání se zaměřením na komunikaci v případě rozdílných kultur a zvyklostí: 19. 01. 2023 9:00 - 13:00 a 26. 01. 2023 9:00 - 13:00. 

Jak komunikovat, když se nám do vztahu vloudí rozdílná kulturní předporozumění a zvyklosti? Jak vůbec poznáme kulturní rozdíl? Co je vlastně kulturní odlišnost a jak s ní můžeme ve vztahu zacházet? To všechno jsou témata, která můžeme na pozadí našich každodenních zkušeností společně prozkoumávat a hledat řešení pro situace, kdy vše neběží tak, jak má.

Lektoři

Dana , Moree

Dana Moree Vystudovala obor Pastorační a sociální práce na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a dále pak obor Obecná antropologie na Fakultě Humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2008 ukončila doktorské studium na Univerzitě humanistiky v Utrechtu. Co se výzkumných aktivit týče, zaměřuje se na oblast propojení společenských změn a vzdělávacího systému – např. v publikaci Učitelé na vlnách transformace, Základy interkulturního soužití nebo Meziprostory. Kromě akademické činnosti se věnuje tématu setkávání kultur i v rámci kurzů a seminářů a zabývá se divadlem utlačovaných (více na www.dvenatreti.cz).