Právní minimum pro pěstounskou péči
Seminář pro zájemce/žadatele o NRP

Osoby blízké dítěti Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči

24. 11. 2022 od 16:00 do 19:00 Praha, Klimentská 1246/1

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Právní minimum pro pěstounskou péči

Seminář je určen zejména pro zájemce o pěstounství (dlouhodobé, přechodné), pro žadatele v přípravách či rodiny čekající na přijetí dítěte.

Tato setkání jsou pro Vás ZDARMA. Aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina. Projekt: Budeme rodinou náhradní! Získání nových náhradních rodičů, podpora rodin se svěřenými dětmi.


Lektoři

Mgr. Linda Matyšková
Mgr. Linda Matyšková

Lektorka Linda Matyšková vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, kterou v roce 2001 ukončila diplomovou prací na téma Volba vhodné náhradní péče o dítě. V roce 2013 absolvovala akreditovaný kurz Mediátor/mediátorka a o rok později absolvovala roční program Psychologie pro každý den na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V květnu 2016 pak úspěšně dokončila také kurz přípravy a organizace případových konferencí a výcvik jejich facilitace. Dřívě pracovala jako dobrovolnice v organizaci poskytující pomoc rodinám ohroženým závažnou sociální situací a živě se zajímá o alternativní řešení sporů a mezilidskou komunikaci. S Dobrou rodinou spolupracuje jako lektorka právní problematiky, mediátorka a facilitátorka případových konferencí.