Školní otázky
škola, motivace, příprava, komunikace se školou

Pěstouni dlouhodobí Poručníci Dobrovolníci a stážisti

10. 10. 2023 od 13:00 do 17:00 Praha, Klimentská 1246/1

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Školní otázky

SEMINÁŘ JE URČEN PRO PĚSTOUNY,

pěstouni a poručníci, kteří jsou klienty Dobré rodiny, mají seminář zdarma. Všechny další skupiny, včetně klientů osvojitelů, si seminář finančně hradí.

Je mé dítě zralé pro nástup školní docházky a jak to poznám? Co mohu udělat pro to, aby mé dítě nemělo ze školy trauma? Jaká mám práva jako pečující osoba a jaká práva má dítě? Jak je to s hodnocením ve škole a s kým se o tom mohu poradit? Jak poznám, že se ve škole děje něco, co bych měl/a řešit? Jak vybrat vhodnou školu a další profesní cestu pro své dítě?

Lektoři

Mgr. Helena Vlčková
Mgr. Helena Vlčková
Helena Vlčková pracuje ve Speciálně pedagogickém centru v Poděbradech. Vystudovala obor psychologie – speciální pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2005 jí byla uznána Ministerstvem zdravotnictví ČR odborná způsobilost adiktolog. Pracovala v Pedagogicko - psychologické poradně v Nymburce, v Národním ústavu pro vzdělávání v Praze a v organizaci Rozum a Cit, z.s. Je autorkou standardizovaného diagnostického nástroje pro zjištění míry školní připravenosti, několika metodických materiálů pro mateřské a základní školy, spolupracuje se společností Scio, přednáší na vysoké škole a věnuje se psychologickému poradenství a diagnostice.

Cena

Položka Cena
vzdělávání 900,00 Kč

Pokud jste klienty Dobré rodiny, neplatíte za vzdělávání.