Důsledky nenaplněných citových potřeb v raném věku dítěte
Seminář pro pěstouny

Přechodní pěstouni Pěstouni dlouhodobí Poručníci

16. 2. 2023 od 9:00 do 13:00 Děčín, Kamenická 569/109

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Důsledky nenaplněných citových potřeb v raném věku dítěte

Vnímá dítě v raném věku, že o něj nepečuje jeho rodná matka? Může díky nepřítomností blízké osoby vzniknout trauma u dítěte? Jaké jsou specifické potřeby dítěte v NRP? Je možné tyto naplňovat, když nemůžeme vymazat jeho příběh? Jak vhodně hovořit s dítětem v NRP o jeho příběhu? Jak posilovat zdravý vývoj identity dítěte v NRP? ? 

O tom všem si s vámi bude povídat paní Ilona Rálišová, která již desátým rokem doprovází pěstounské rodiny. Vystudovala bakaláře, obor sociální pedagogika a dále studuje v rámci postgraduálního studia MBA pro pomáhající profese.


SEMINÁŘ JE URČEN PRO PĚSTOUNY,

pěstouni a poručníci, kteří jsou klienty Dobré rodiny, mají seminář zdarma. Všechny další skupiny, včetně klientů osvojitelů, si seminář finančně hradí.

Lektoři

Bc. Ilona Rálišová
Bc. Ilona Rálišová
Ilona vystudovala sociální pedagogiku na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a dále studuje v rámci postgraduálního studia MBA pro pomáhající profese. Desátým rokem pracuje jako doprovázející sociální pracovník Dobré rodiny v pěstounských rodinách a lektoruje témata z oblasti náhradní rodinné péče. Má osobní zkušenosti s poručnickou péčí. Má zkušenosti s rozvojem schopností a dovedností u lidí s mentálním a kombinovaným postižením. Žije v dlouholetém manželství a s mužem vychovávají tři děti.

Cena

Položka Cena
vzdělávání 1 000,00 Kč

Pokud jste klienty Dobré rodiny, neplatíte za vzdělávání.