Jak komunikovat se školou a školkou potřeby adoptovaných dětí?
Otevřený seminář pro osvojitele z celé ČR

Osvojitelé Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči

28. 3. 2023 od 17:00 do 19:00 Online

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Jak komunikovat se školou a školkou potřeby adoptovaných dětí?

Srdečně Vás zveme na otevřený seminář pro adoptivní rodiče i jejich příbuzné a blízké z celé ČR.  Budeme se věnovat komunikaci se školou či školkou.

Inspirativním seminářem nás provede Mgr. Zdenka Štefanidesová, která při prezentování svých názorů, přístupů a aktivit ze své dlouholeté praxe ve školství a z aktuálních zkušeností ze současné pedagogické a poradenské praxe.  Je také zapojena v projektu, který realizuje Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání ve spolupráci s Centrem pro léčbu a profesní rozvoj v oblasti péče o duševní zdraví Østbytunet z Norska.  Jde o unikátní program dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků zaměřený na podporu rozvoje dětského duševního zdraví a vzdělávání žáků s náročným chováním. 

Zde je možné se o tomto programu dozvědět více viz tento odkaz na článek v novinách: https://www.pressreader.com/czech-republic/lidove-noviny/20200225/281878710403907


Toto setkání je pro Vás ZDARMA. Aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.

Setkání není určeno pro pěstounské rodiny, které již mají uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče se svojí doprovázející organizací.

V případě dotazů prosím kontaktujte: Bc. Martina Loutná, martina.loutna@dobrarodina.cz, 773 083 117.


Online seminář se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.

Pokyny jak si stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom a jak ji používat pro on-line vzdělávání přijdou přihlášeným účastníkům s předstihem před vlastním vzděláváním.

Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Lektoři

Zdenka Štefanidesová