Jak podpořit psychomotorický vývoj dítěte
seminář pro pracovníky Dobré rodiny i odborné veřejnosti

Pracovníci Dobré rodiny Odborníci (pracovníci OSPOD, doprov. prac., psychologové, terapeuti) Dobrovolníci a stážisti Pedagogové, školní psychologové, školní asistenti

24. 5. 2023 od 8:30 do 12:30 Online

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Jak podpořit psychomotorický vývoj dítěte

Srdečně Vás zveme na otevřený seminář pro pracovníky Dobré rodiny a odbornou veřejnost - pracovníky OSPOD apod.

Inspirativním seminářem nás provede Mgr. Zdenka Štefanidesová, která při prezentování svých názorů, přístupů a aktivit ze své dlouholeté praxe ve školství a z aktuálních zkušeností ze současné pedagogické a poradenské praxe.  Je také zapojena v projektu, který realizuje Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání ve spolupráci s Centrem pro léčbu a profesní rozvoj v oblasti péče o duševní zdraví Østbytunet z Norska.  Jde o unikátní program dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků zaměřený na podporu rozvoje dětského duševního zdraví a vzdělávání žáků s náročným chováním. 

Anotace: Jak podpořit psychomotorický vývoj dítěte
Představíme si základní informace o fungování třípatrového mozku s popisem častých reakcí dítěte na stresové situace. Odpovíme si na otázky, jak fungují jednotlivá patra mozku, jaké jsou nejčastější obranné strategie, a popíšeme si také tři centra učení, na něž je navázán balíček specifických seberegulačních dovedností každého z nás. V závěru si představíme přehled dostupných pomůcek a aktivit, které můžeme využívat během vzdělávacího procesu se skupinou dětí i s jednotlivci.

Online seminář se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.
Odkaz pro přihlášení se do semináře Vám bude zaslán na vámi uvedenou emailovou adresu v den konání semináře a to nejpozději 30 min před jeho zahájením.
Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online semináře se konají na platformách ZOOM, případně MS Teams. Informace o tom, jak se připojit, dostanete po registraci.

Lektoři

Zdenka Štefanidesová