Úvod do teorie vztahové vazby
seminář pro doprovázející pracovníky Dobré rodiny

8 hodin vzdělávání Pracovníci Dobré rodiny Dobrovolníci a stážisti

14. 9. 2023 od 9:00 do 17:00 Městská knihovna v Praze

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Úvod do teorie vztahové vazby

Akreditovaný seminář, akreditace MPSV č. A2022/1117-SP/PC
Lektorka: Mgr. Jolana Prušková, je lektorkou organizace ATTA, má mnoho let zkušeností v oblasti NRP.  Jako rodinná terapeutka se v privátní praxi zaměřuje na attachmentovou terapii v rodinách s přijatými dětmi. Vede dlouhodobý kurz terapeutického rodičovství pro adoptivní a pěstounské rodiče.

Seminář je určen začínajícím průvodcům, kteří chtějí porozumět tomu, proč je teorie attachmentu v oblasti náhradní rodinné péče tak důležitá. Zaměříme se na vývoj vztahové vazby v prvních letech života dítěte, na její typy a to jak se projevují u dětí v NRP. Najdete zde odpovědi na to, proč se děti, které doprovázíte chovají jinak než jejich vrstevníci. Pochopení příčin vám naznačí směr dalšího řešení potíží v rodinách. 


Lektoři

Mgr. Jolana Prušková
Mgr. Jolana Prušková

Mgr. Jolana Prušková je rodinná terapeutka. Působí v pražské soukromé praxi, kde se nejvíce věnuje doprovázení a podpoře rodin. Více jak 10 let se pohybuje v oblasti NRP, jako terapeutka se specializuje na fenomén ranného vztahového traumatu. Rodiče přijatých dětí provází tzv. terapeutickým rodičovstvím, ve vlastní rodinné terapii často využívá neverbální aktivity jako theraplay, filiální terapii a jiné, které podporují vzájemný vztah mezi dítětem a rodičem. O to co funguje se ráda dělí v občasném vzdělávání profesionálů.Absolvovala speciální pedagogiku, výcvik integrativní rodinné terapie, dyadické vývojové psychoterapie, sytemického koučování a supervize a řadu dalších krátkodobých kurzů, je členkou profesních sdružení ČAP a SOFT.