Terapeutické rodičovství - snadno a intuitivně
Cyklus 4 online seminářů pro osvojitele a zájemce o NRP

12 hodin vzdělávání Osvojitelé Osoby blízké dítěti Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči

Seminář je rozdělen do 4 navazujích částí:

  • 25. 10. 2023 od 10:00 do 13:00 Online
  • 8. 11. 2023 od 10:00 do 13:00 Online
  • 22. 11. 2023 od 10:00 do 13:00 Online
  • 6. 12. 2023 od 10:00 do 13:00 Online
Seminář je aktuálně zcela obsazen. Pokud chcete být informování o uvolnění místa, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Terapeutické rodičovství - snadno a intuitivně

Srdečně Vás zveme na online cyklus seminářů pro osvojitele a zájemce o osvojení - tentokrát se Zuzanou Junkovou o terapeutickém rodičovství. Jedná se o čtyři navazující online setkání v uzavřené skupině. Je důležité účastnit se všech (nebo alespoň většiny setkání), aby Vám to do sebe vše zapadalo.

Být rodičem s sebou přináší mnoho výzev. Pro osvojitele to platí dvojnásob. Spousta běžných výchovných postupů nezabírá, rady okolí nepomáhají a často můžou i "bolet". A při tom se všichni jako rodiče chceme cítit dobře a zažívat s dětmi příjemný čas a rozumět si. Ukazuje se, že terapeutické rodičovství je nejefektivnějším způsobem, jak k dítěti v náhradní rodinné péči přistupovat a jak jej vychovávat bez dalších šrámů na duši. 

Částečně prožitkové semináře vás jednoduchou formou seznámí se základními principy terapeutického rodičovství.

Zážitková cvičení vám pomohou nacítit opravdové gro těchto principů, abyste mohli při komunikaci s dítětem vycházet skutečně ze sebe a ne jen z naučených postupů.

Jistě objevíte, že spoustu informací jste nějakým způsobem "cítili" nebo "tušili" a že tento seminář vám je pomohl lépe uchopit či použít.

Tento cyklus je pro osvojitele a zájemce o náhradní rodičovství zdarma. Akce je podpořena z projektu MPSV Rodina.

Akce není určena pro pěstouny. 

Lektoři

Bc. Zuzana Junková
Bc. Zuzana Junková
Studovala psychologii, dokončuje výcvik v systemické psychoterapii, zabývá se psychologií a terapií rodiny, výchovou a náhradní rodinnou péčí. Ve své práci vychází z narativní terapie, na řešení orientované terapie a terapie citové vazby (DDP). S klienty pracuje s respektem k jejich vlastním hodnotám a s důrazem na jejich schopnosti řešit problémy a posouvat svůj život chtěným směrem. Žije s manželem a dvěma dětmi v Teplicích.