Jak s dětmi mluvit o sexu, intimitě a jejich těle?
Otevřený seminář pro adoptivní rodiny z celé ČR

2.5 hodiny vzdelávání Osvojitelé Osoby blízké dítěti Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči

3. 11. 2023 od 9:00 do 11:30 Online

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Jak s dětmi mluvit o sexu, intimitě a jejich těle?

Seminář velmi doporučujeme jak pro adoptivní rodiče velmi malých dětí, tak i dětí starších či dospívajících. Probereme jak pracovat s tímto tématem a vhodně usměrňovat projevy ve všech vývojových fázích.

Na semináři se podíváme na to, jak s dětmi mluvit, aby porozuměly, co jim chceme o sexu a pohlaví říci i jak správně usměrňovat některé jejich projevy doma či na veřejnosti. Toto téma také velmi souvisí s nastavením osobních hranic. 

Jak nebýt směšný, trapný anebo necitlivý v tak choulostivých otázkách ohledně pohlavního styku, oplodnění, menstruace a poluce?


Seminář je pro osvojitele a zájemce o náhradní rodičovství zdarma. Akce je podpořena z projektu MPSV Rodina.

Akce není určena pro pěstouny.

Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online seminář se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.

Pokyny jak si stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom a jak ji používat pro on-line vzdělávání přijdou přihlášeným účastníkům s předstihem před vlastním vzděláváním.

Online semináře se konají na platformách ZOOM, případně MS Teams. Informace o tom, jak se připojit, dostanete po registraci.

Lektoři

Mgr. Lucie Kašová, Dis.
Mgr. Lucie Kašová, Dis.
Lektorka Lucie Kašová se věnuje individuální a párové psychoterapii a poradenství. Nabízí podporu při seberozvoji v osobním nebo partnerském životě. Má zkušenosti s prací se ženami s traumatickými zážitky během těhotenství a při porodu. Vystudovala ETF UK. Absolvovala výcvik krizové intervence, somatickou psychoterapii Biosyntéza, výcvik PBSP a výcvik v psychoanalyticky orientované párové a rodinné terapii. Ráda čte, co jí pod ruku přijde, a vyhledává dlouhé procházky po lese.

Cena

Položka Cena
vzdělávání 625,00 Kč

Pokud jste klienty Dobré rodiny, neplatíte za vzdělávání.