Práce s dětmi s vysokofunkčním autismem nebo Aspergerovým syndromem
online seminář pro pěstouny

3 hodiny vzdělávání Přechodní pěstouni Pěstouni dlouhodobí Dobrovolníci a stážisti

12. 3. 2024 od 15:00 do 18:00 Online

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Práce s dětmi s vysokofunkčním autismem nebo Aspergerovým syndromem

SEMINÁŘ JE URČEN PRO PĚSTOUNY,

pěstouni a poručníci, kteří jsou klienty Dobré rodiny, mají seminář zdarma. Všechny další skupiny, včetně klientů osvojitelů, si seminář finančně hradí.


Vysokofunkční autismus nebo Aspergerův syndrom dokáží, stejně jako další poruchy autistického spektra, zkomplikovat dítěti celkové fungování ve společnosti. Obzvláště viditelné jsou pak odlišnosti v chování v kolektivech, ať už se jedná o školská zařízení či volnočasové aktivity. Ať se dané dítě snaží co nejvíce podle svého nejlepšího svědomí, často se setkává s nepochopením ze strany ostatních, daným situacím nerozumí, neboť je vidí jinak než ostatní a stres z neschopnosti zareagovat „správně“ často ústní ve stresovou reakci v podobě agrese nebo autoagrese. Opakovaný neúspěch při navazování kontaktu s ostatním pak dál jen prohlubuje izolaci, do které jiné vnímání světa děti s PAS uvrhává, což je vzhledem k tomu, že jde zpravidla o velmi šikovné a chytré děti, velká škoda. Společně s lektorkou se podíváme na to, jak tyto děti správně podpořit a pomoci jim tak ve všech prostředích, ve kterých se potýkají s problémy, fungovat.


Online semináře se konají na platformách ZOOM, případně MS Teams. Informace o tom, jak se připojit, dostanete po registraci.

Lektoři

Mgr. et Mgr. Markéta Dobiášová
Mgr. et Mgr. Markéta Dobiášová

Markéta Dobiášová

S hyperaktivními a neklidnými dětmi pracuje již 12 let, zaměřuje se na přímou práci s dětmi (trénink sociálních a emočních dovedností Prímák, terénní práce v rodinách i ve třídách, příměstské tábory), poradenství a vzdělávání pedagogů, asistentů, psychologů a rodičů.  V současné době působí také na pozici asistenta pedagoga a metodika prevence.


Cena

Položka Cena
vzdělávání 750,00 Kč

Pokud jste klienty Dobré rodiny, neplatíte za vzdělávání.