Léčivé hraní, aneb kdo si hraje, nezlobí
Seminář pro pěstouny a poručníky

4 hodiny vzdělávání Přechodní pěstouni Pěstouni dlouhodobí Poručníci

23. 5. 2024 od 9:00 do 13:00 Most, Lomená 47

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Léčivé hraní, aneb kdo si hraje, nezlobí

Kdo si hraje, nezlobí... Často omílaná fráze... Na tomto semináři si vyzkoušíme, že na té frázi je mnoho pravdy. Děti se přes hru učí, zklidňují i navazují lepší vztahy. Dejme šanci hravosti a sledujme, jak se proměňuje chování našich dětí, i jejich vztah k nám. Úkolem tohoto semináře je představit náhradním rodičům, jak si můžou s dětmi smysluplně hrát a čeho se naopak vyvarovat.  

Hra má pro dítě zcela zásadní význam. Je to prostor, ve kterém může dítě zkoumat, experimentovat, růst, poznávat sebe, vztahy i fungování světa. Může se v něm připravovat na budoucí události a také zpracovávat ty minulé. Dítě, které se může uvolnit do hry, může vynést na povrch hluboké emoce, zážitky či obavy. Hra v sobě tedy nese léčivý potenciál odžít a zahojit minulé i současné bolesti. V semináři se budeme učit zapojovat se do dětských her tak, abychom umožnili dětem jejich přirozené sebeléčení. Budeme se učit vytvářet pro dětské hraní bezpečný přijímající prostor, aby v něm děti uměly zpracovat to, co je tíží a co neumí ještě často vyjádřit slovy.

SEMINÁŘ JE URČEN PRO PĚSTOUNY A PORUČNÍKY.

Pěstouni a poručníci, kteří jsou klienty Dobré rodiny, mají seminář zdarma. Všechny další skupiny, včetně klientů osvojitelů, si seminář finančně hradí.

V případě potřeby zajištění hlídání dětí během semináře nám dejte prosím předem vědět, automaticky hlídání nezajišťujeme, po domluvě je toto možné.

Lektoři

Bc. Zuzana Junková
Bc. Zuzana Junková
Studovala psychologii, dokončuje výcvik v systemické psychoterapii, zabývá se psychologií a terapií rodiny, výchovou a náhradní rodinnou péčí. Ve své práci vychází z narativní terapie, na řešení orientované terapie a terapie citové vazby (DDP). S klienty pracuje s respektem k jejich vlastním hodnotám a s důrazem na jejich schopnosti řešit problémy a posouvat svůj život chtěným směrem. Žije s manželem a dvěma dětmi v Teplicích.

Cena

Položka Cena
vzdělávání 1 000,00 Kč

Pokud jste klienty Dobré rodiny, neplatíte za vzdělávání.