Terapeutické rodičovství v Olomouci
Klub pro osvojitele a žadatele o náhradní rodinnou péči

2 hodiny vzdělávání Osvojitelé Osoby blízké dítěti Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči

18. 6. 2024 od 16:00 do 19:00 Olomouc, Erbenova 2

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Terapeutické rodičovství v Olomouci

Srdečně Vás zveme na klub osvojitelů v Olomouci. Zváni jsou všichni, pro které je Olomouc tím správným místem na setkání :-)

Tentokrát Vám nabízíme ochutnávku terapeutického rodičovství. Účastníci budou mít možnost prostřednictvím praktických cvičení vyzkoušet konkrétní situace, které zažívají v běžném životě se svým dítětem.  Setkáním nás provede velmi zkušená Bc. Jana Hlobilová, sociální pracovnice a koordinátorka aktivit pro náhradní rodiny a zájemce o NRP pro Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj.

Být rodičem s sebou přináší mnoho výzev. Pro osvojitele a ostatní náhradní rodiče to platí dvojnásob. Spousta běžných výchovných postupů nezabírá, rady okolí nepomáhají a často můžou i "bolet". A při tom se všichni jako rodiče chceme cítit dobře a zažívat s dětmi příjemný čas a rozumět si.

Tento klub bude zejména zaměřen na sdílení, co se v nás skutečně odehrává. Bez posuzování, bez výčitek, bez pochyb, co si ostatní pomyslí. Na setkání můžete otevřít jakékoli téma, které se týká Vašeho rodinného fungování, a které chcete sdílet s ostatními. 

V případě dotazů prosím kontaktujte regionální poradkyni: Jolana Večeřová, jolana.vecerova@dobrarodina.cz, +420 778 473 329.

Sejdeme se na olomoucké pobočce Dobré rodiny - Erbenova 270/2, 779 00 Olomouc - v blízkosti tramvajové zastávky: Nádraží Město.

Na tomto klubu preferujeme účast bez dětí a hlídání primárně nezajišťujeme. Děkujeme za pochopení!

Tyto kluby jsou pro Vás díky projektu MPSV ZDARMA. Aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.

Akce není určena pro pěstounské rodiny s uzavřenou dohodou o výkonu pěstounské péče, které nejsou zároveň i osvojitelé či zájemci o náhradní rodinnou péči.

Lektoři

Bc. Jana Hlobilová