Odborné setkání: Výsledky mapování PPPD - seznámení s kontinuálním výzkumem PPPD
Odborné online setkání pro pracovníky krajských úřadů, OSPOD a doprovázejících organizací i náhradní rodiče

3 hodiny vzdělávání Pracovníci Dobré rodiny Odborníci (pracovníci OSPOD, doprov. prac., psychologové, terapeuti) Pedagogové, školní psychologové, školní asistenti

21. 5. 2024 od 10:00 do 13:00 Online

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Odborné setkání: Výsledky mapování PPPD - seznámení s kontinuálním výzkumem PPPD

Seznámení s kontinuálním výzkumem pěstounské péče na přechodnou dobu - představení výsledků Mapování PPPD.

Chcete vědět, jaké děti se dostávají do PPPD, kolik jim je, jaké měly nejčastěji problémy, jaký byl jejich zdravotní stav nebo etnikum? Odkud tyto děti přicházejí, proč se o ně rodiče nemohou postarat? Jak dlouho zůstávají děti v PPPD? Kam děti z PPPD odcházejí? Jak jsou pěstouni spokojení s prací OSPOD, doprovázející organizace a dalších institucí? Pojďte se seznámit s výsledky kontinuální analýzy PPPD, která vznikla ve spolupráci Dobré rodiny s Profesním sdružením přechodných pěstounů a Nadací Sirius.

Srdečně Vás zveme na setkání.

Kapacita setkání je omezena, v případě, že zjistíte, že se nakonec nemůžete zúčastnit, prosíme o včasné odhlášení se z akce.

Setkání je zdarma. Akce je podpořena z projektu MPSV Rodina.

Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online setkání se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.

Pokyny, jak si stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom a jak ji používat, přijdou přihlášeným účastníkům s předstihem před vlastní akcí.

Lektoři

Alžběta Skleničková
Alžběta Skleničková

Alžběta Skleničková působí v Dobré rodině jako metodička pro pěstounskou péči na přechodnou dobu. Má dlouholeté zkušenosti v oblasti péče o ohrožené děti, v 90. letech  pomáhala začít samostatný život dospívajícím dětem opouštějícím dětské domovy či nefunkční rodiny. Rovněž má mnohaletou praxi s domácím vzděláváním dětí. Je průkopnicí pěstounské péče na přechodnou dobu, kterou jejich rodina začala poskytovat již roku 2009. V pěstounské péči na přechodnou dobu pečovala jejich rodina o 18 dětí. Má osobní zkušenosti s osvojenými dětmi. Původním povoláním je rehabilitační pracovnice, v roce 2014 si doplnila vzdělání pro sociálně-právní ochranu dětí. V roce 2018 získala certifikáty Harvardské university on-line kurzů Early Childhood Development (Raný vývoj dítěte) a Fundamentals of Neurobiology (Základy neurobiologie). Od roku 2012 se věnuje lektorské činnosti v oblasti pěstounské péče na přechodnou dobu, jako lektorka připravila několik seminářů, které získaly akreditaci MPSV. Přednáší pro sociální pracovníky, lékaře, pedagogy a další odborníky, kteří se zabývají otázkami náhradní rodinné péče, ale obecně i otázkami výchovy. Ráda hraje volejbal a ve volných chvílích připravuje pěvecká vystoupení pro seniory.

Dana Lipová

Ing. Mgr. Dana Lipová – ředitelka Nadace Sirius, která vznikla v roce 2008 a jejíž činnost je zaměřená na pomoc znevýhodněným dětem. Vystudovala systémovou analýzu na VŠE v Praze a sociologii a sociální politiku na FSV UK. Je autorkou řady výzkumů v oblasti ohrožených dětí a jejich rodin, především ohledně pěstounské a ústavní péče a preventivní práce s ohroženou rodinou. Společně s PhDr. Vědunou Bubleovou iniciovaly v roce 2015 vznik Asociace Dítě a Rodina.