Skupina Praha: sdílení a inspirace v adopci, speciálním hostem bude Maj, který vyrostl v adopci
Klub pro osvojitele

3 hodiny vzdělávání Osvojitelé Osoby blízké dítěti Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči

25. 6. 2024 od 16:00 do 19:00 Praha, Vyšehradská 3, Středisko pro podporu náhradních rodičů na Výtoni

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Skupina Praha: sdílení a inspirace v adopci, speciálním hostem bude Maj, který vyrostl v adopci

V rámci této skupiny/klubu se budeme setkávat několikrát ročně a sdílet co je aktuálně potřeba, samozřejmě vždy přidáme nějaké poznatky a inspiraci navíc. Případně pozveme nějakého hosta.

Tentokrát jím je Maj, který vyrostl v adoptivní rodině a umí o tom skvěle vyprávět :)!

POZOR! Tentokrát opět na Výtoni!

Na setkání zajišťujeme i hlídání dětí, jen nám prosím dejte včas vědět.

Klubem Vás budou provázet Martina Loutná a Bára Vaňousová.

Moc se na Vás těšíme!

Setkání je pro adoptivní rodiče, zájemce o náhradní rodinnou péči i jejich příbuzné a blízké.  Jak pro rodiny již se svěřenými dětmi, tak i pro žadatele o osvojení, kteří na děťátko teprve čekají. Zváni jsou nejen rodiče a děti, ale také jejich příbuzní, blízcí, přátelé, prostě ti, kterým ovlivnilo a ovlivňuje život to, že v jejich životě je osvojené dítě.

Toto setkání je pro Vás ZDARMA. Aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina. 

Setkání není určeno pro pěstounské rodiny, které již mají uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče se svojí doprovázející organizací.

V případě dotazů prosím kontaktujte: Bc. Martina Loutná, martina.loutna@dobrarodina.cz, 773 083 117.


Lektoři

Barbora Vaňousová
Barbora Vaňousová prošla jako sociální pracovnice několik oblastí sociální práce. Má zkušenosti s prací s dětmi a mládeží na ulici i dětmi ohroženými domácím násilím. Poslední deset let se věnuje doprovázení pěstounských a adoptivních rodin na jejich cestě k vzájemnému porozumění. V doprovázení se věnuje tématům zpracování historie, terapeutickému rodičovství a přípravy kontaktů mezi přijatými dětmi a jejich vlastními rodiči. Má výcvik v Terapii hrou. V současné době absolvuje výcvik zaměřený na problematiku práce s dětmi vyrůstajícími v náhradní rodinné péči. Absolvovala několik kurzů, jak pracovat s traumatem u dětí. Ve volném čase ráda chodí na procházky se svým psem.
Mgr. Martina Loutná
Mgr. Martina Loutná
Martina Loutná má bohaté zkušenosti z oblasti sociální práce s dětmi, mládeží a jejich rodinami. Dlouhodobě se věnovala také problematice závislostí. Realizovala preventivní programy pro učitele a žáky a studenty základních a středních škol a v rámci osvěty v oblasti ochrany dětí a náhradního rodičovství s nimi spolupracuje doposud. V Dobré rodině se od roku 2012 podílí se na rozvoji služeb v oblasti náhradní rodinné péče. Podporuje zájemce o náhradní rodinnou péči a realizuje jejich přípravy, je vyškolenou lektorkou programu PRIDE (Parent Resources for Information, Development and Education). V současnosti se také soustředí na podporu a pomoc adoptivním rodinám. Má výcviky v arteterapii, respektujícím přístupu a dalších metodách. Ve volném čase ráda točí na hrnčířském kruhu, nebo je v přírodě.