Když má dítě dva táty/dvě mámy, aneb LGBTQ+ a náhradní rodinná péče
Setkání pro zájemce/žadatele o náhradní rodičovství z celé ČR

2 hodiny vzdělávání Osvojitelé Osoby blízké dítěti Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči

19. 6. 2024 od 17:00 do 19:00 Online

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Když má dítě dva táty/dvě mámy, aneb LGBTQ+ a náhradní rodinná péče

Srdečně Vás zveme na naše další společné setkání s názvem: Když má dítě dva táty/dvě mámy, aneb LGBTQ+ a náhradní rodinná péče 

I lidé odlišné sexuální orientace/neheterosexuální orientace mohou žádat o zprostředkování náhradní rodinné péče. V České republice existuje již několik desítek tzv. "duhových rodin", které vychovávají dítě v pěstounské péči nebo v osvojení. Tyto rodiny mají svá specifika, která se objevují snad ve všech fázích náhradního rodičovství, a proto jsme se rozhodli pravidelně pořádat diskuzní setkání zájemců o náhradní rodičovství a osvojitelů s homosexuální orientací a probírat témata, která nás v rámci výkonu náhradního rodičovství pálí nebo naopak i těší.  

Možná témata setkání:

- zkušenosti s procesem zprostředkování (jednání na úřadech, příprava - co se líbilo, nelíbilo, požadavky na dítě, délka čekání na dítě,  atd.)

- první dny po přijetí dítěte do péče

- specifikace péče 

Věříme, že se nám podaří otevřít bezpečný a důvěrný prostor a budeme moci diskutovat o všem, co náhradní rodičovství přináší! 

Setkáním Vás provede Markéta spolu s hostem Igorem.

Toto setkání je pro Vás ZDARMA. Aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.

Setkání není určeno pro pěstounské rodiny, které již mají uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče se svojí doprovázející organizací.

V případě dotazů prosím kontaktujte: Bc. Martina Loutná, martina.loutna@dobrarodina.cz, 773 083 117.


Setkání není určeno pro pěstounské rodiny.

Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online seminář se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.

Pokyny jak si stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom a jak ji používat pro on-line vzdělávání přijdou přihlášeným účastníkům s předstihem před vlastním vzděláváním.

Lektoři

Mgr. Markéta Švejdová Jandová
Mgr. Markéta Švejdová Jandová
Vzdělání v sociální práci získala Markéta Švejdová na ETF UK. Je absolventkou pětiletého sebezkušenostního výcviku v integrativní psychoterapii a také lektorkou příprav a vzdělávání náhradních rodičů v modelu PRIDE. Pracuje jako sociální pracovnice na psychiatrické klinice. Má osobní zkušenost s náhradním rodičovstvím.