Skupina Severní Čechy: sdílení a inspirace v adopci
Piknik pro osvojitele a žadatele o osvojení

2.5 hodiny vzdělávání Osvojitelé Osoby blízké dítěti Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči

12. 6. 2024 od 17:00 do 19:30 Teplice, Novoveská 3107

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Skupina Severní Čechy: sdílení a inspirace v adopci

Srdečně Vás zveme na další klub osvojitelů v Teplicích.  Zváni jsou všichni, pro které jsou Teplice tím správným místem na setkání:-)

Tentokrát si uděláme piknik v Zámecké zahradě - s sebou si tedy vemte deku a oblíbený hrneček, k dispozici bude drobné občerstvení.

Konkrétní místo setkání dáme vědět přihlášeným účastníkům. 

V případě nepříznivého počasí zvolíme alternativní místo konání: teplická pobočka Dobré rodiny - Novoveská 3107 - zvonek Dobrá rodina najdete u předního vchodu se schody. Neplacené parkoviště i autobusová zastávka (Teplice, Novoveská) jsou hned před domem. )

Být rodičem s sebou přináší mnoho výzev. Pro osvojitele to platí dvojnásob. Spousta běžných výchovných postupů nezabírá, rady okolí nepomáhají a často můžou i "bolet". A při tom se všichni jako rodiče chceme cítit dobře a zažívat s dětmi příjemný čas a rozumět si.

Proto Vás zveme na podpůrné setkání osvojitelů, kde v bezpečném a tolerantním prostoru budeme moct sdílet, co se v nás skutečně odehrává. Bez posuzování, bez výčitek, bez pochyb, co si ostatní pomyslí.

Na setkání můžete otevřít jakékoli téma, které se týká Vašeho rodinného fungování, a které chcete sdílet s ostatními. Dostane se vám přijetí, a pokud budete chtít, i zkušenosti, rady a inspirace od ostatních.

Součástí setkání jsou i jednoduchá praktická cvičení zaměřená především na vnitřní i tělesné uvolnění.

Setkání volně vede Zuzana Junková, psychoterapeutka a lektorka Dobré rodiny.

V případě dotazů prosím kontaktujte regionální poradkyni: Lenka Seinerová, lenka.seinerova@dobrarodina.cz, +420 724 111 917.

V rámci této skupiny/klubu se budeme setkávat několikrát ročně a sdílet co je potřeba, samozřejmě vždy přidáme nějaké poznatky a inspiraci navíc. 


Na tomto klubu preferujeme účast bez dětí a hlídání primárně nezajišťujeme. Klub osvojitelů s dětmi proběhne 15. srpna 2024 - přihlásit se můžete tady: https://seminare.dobrarodina.cz/workshop/3281 

Tyto kluby jsou pro Vás díky projektu MPSV ZDARMA. Aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.   

Akce není určena pro pěstounské rodiny s uzavřenou dohodou o výkonu pěstounské péče.

Lektoři

Bc. Zuzana Junková
Bc. Zuzana Junková
Studovala psychologii, dokončuje výcvik v systemické psychoterapii, zabývá se psychologií a terapií rodiny, výchovou a náhradní rodinnou péčí. Ve své práci vychází z narativní terapie, na řešení orientované terapie a terapie citové vazby (DDP). S klienty pracuje s respektem k jejich vlastním hodnotám a s důrazem na jejich schopnosti řešit problémy a posouvat svůj život chtěným směrem. Žije s manželem a dvěma dětmi v Teplicích.
Mgr. Lenka Seinerová