Využití terapeutického rodičovství v praxi
Využití terapeutického rodičovství v praxi I.

12 hodin vzdělávání Přechodní pěstouni Pěstouni dlouhodobí

od 21. 9. 2024 10:00 do 22. 9. 2024 14:00 táborová základna Radíkov

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Využití terapeutického rodičovství v praxi

Možná jste se už někdy ptali sami sebe, jestli vám to celé stojí za to. Možná taky víte, že vzít si dítě do pěstounské péče bylo to nejlepší rozhodnutí.

Ať už je vám blízká kterákoliv z variant, případně vás napadá nějaká další, ruku v ruce s výchovou dětí v pěstounské péči přicházejí pocity radosti a zároveň také otázky, nejistoty, pochybnosti. Někdy se snažíme a nefunguje to. Nemluvíme o minulosti dětí, abychom jim neublížily?

Při našem společném setkání se tedy zaměříme na sdílení vašich prožitků, postřehů a zkušeností a, pokud budete mít zájem, rádi vám nabídneme různé možnosti řešení z pohledu psycholožky, , která se dlouhodobě zabývá specifiky náhradní rodinné péče. 

Lektoři

Nikola Bílá
Nikola Bílá
Nikola Bílá pracuje v Centru psychologického poradenství v Jindřichově Hradci. Vystudovala jednooborovou psychologii na Univerzitě Karlově v Praze. Absolvovala šestiletý hlubinně orientovaný psychoterapeutický výcvik SUR a tento rok dokončuje výcvik v dyadické terapii zaměřené na attachment. Během svého profesního života pracovala a sbírala zkušenosti na základních a mateřských školách, ve výchovném ústavu, přednášela na vysoké škole a poslední tři roky se nejvíce věnuje psychoterapii a práci s pěstounskými rodinami. V práci využívá též své rodičovské zkušenosti.