Právní minimum pro zájemce o adopci
Seminář pro zájemce a žadatele o osvojení

3 hodiny vzdělávání Zájemci/Žadatelé o náhradní rodinnou péči

4. 6. 2024 od 16:00 do 19:00 Online

Pokud se chcete registrovat na seminář, je třeba se nejprve přihlásit do systému.

Obsah semináře

Právní minimum pro zájemce o adopci

Seminář je určen zejména pro zájemce o osvojení, pro žadatele v přípravách či rodiny čekající na přijetí dítěte do osvojení.

Seminář Vám pomůže zorientovat se v pojmech, paragrafech i v soudní praxi ohledně přijímání dětí do osvojení. Jaký je rozdíl v péči budoucích osvojitelů a v péčí před osvojením? Co je to rodičovská odpovědnost? Jaké běží v předadopčním procesu lhůty? Jak to probíhá u soudu? Krom teorie jistě bude prostor i na Vaše dotazy.

(Seminář právního minima pro zájemce o pěstounskou péči proběhne 20. 6. 2024 - více informací a přihlášení ZDE)

Toto setkání je pro Vás ZDARMA. Aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.

Setkání není určeno pro pěstounské rodiny, které již mají uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče se svojí doprovázející organizací.


Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online setkání se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.

Pokyny, jak si stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom a jak ji používat, přijdou přihlášeným účastníkům s předstihem před vlastní akcí.


V případě dotazů prosím kontaktujte vedoucí semináře - Lenku Seinerovou (lenka.seinerova@dobrarodina.cz, 724 111 917)

Online semináře se konají na platformách ZOOM, případně MS Teams. Informace o tom, jak se připojit, dostanete po registraci.

Lektoři

Mgr. Linda Matyšková
Mgr. Linda Matyšková
Lektorka Linda Matyšková vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, kterou v roce 2001 ukončila diplomovou prací na téma Volba vhodné náhradní péče o dítě. V roce 2013 absolvovala akreditovaný kurz Mediátor/mediátorka a o rok později absolvovala roční program Psychologie pro každý den na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V květnu 2016 pak úspěšně dokončila také kurz přípravy a organizace případových konferencí a výcvik jejich facilitace. Dřívě pracovala jako dobrovolnice v organizaci poskytující pomoc rodinám ohroženým závažnou sociální situací a živě se zajímá o alternativní řešení sporů a mezilidskou komunikaci. S Dobrou rodinou spolupracuje jako lektorka právní problematiky, mediátorka a facilitátorka případových konferencí.