Audioknihy
Vzdělávání pro náhradní rodiče formou poslechu audioknih

Tyto audioknihy jsou určeny pouze pro pěstouny Dobré rodiny v rámci povinného vzdělávání pěstouna. Ostatní zájemci si je mohou nakoupit přímo u Audiolibrix, děkujeme.

SPRATEK
Torey L. Hayden

SPRATEK

Skutečný příběh šestileté Sheily, která se dostane do speciální třídy pro děti s poruchami chování. Její učitelkou a zároveň prvním člověkem, který jí projeví lásku, je Torey Hayden. Poslechem knihy si lze splnit 6 hodin povinného vzdělávání.

Informace o knize na audiolibrix.com

KLUB DIVNÝCH DĚTÍ
Petra Soukupová

KLUB DIVNÝCH DĚTÍ

Audiokniha je příběhem čtyř dětských hrdinů, kteří nezapadají do "normálu. ". Ale proč je vybočení z hlavního proudu stále považováno za něco špatného a vzbuzuje podezření / soucit / útočnost / pohrdání…? Při poslechu si vzpomenete na nejistotu, kterou jste cítili, když jste někdy v dětství nevěděli, jak se zachovat, ale tak nějak jste tušili, že byste měli dělat to co ostatní a říkat to co ostatní. Zkrátka být normální. Kniha je zdravě kritická ke společnosti, která nutí děti odmala soutěžit, být nejlepší, a přitom nevybočovat, zůstat v průměru, v zajetí stereotypu. Audiokniha je vhodná k poslechu spolu s dětmi (věkově kolem 9-13 let). Poslechem knihy si lze splnit až 6 hodin povinného vzdělávání.

Informace o knize na audiolibrix.com

BÝT NORMÁLNÍ JE NA HOVNO
Jonathan Mooney

BÝT NORMÁLNÍ JE NA HOVNO

Jonathan Mooney na základě vlastních zkušeností i odborných názorů a příběhů lidí popisuje svět, kterému vládne „normálnost“ a který často těm, kteří vybočují ubližuje. Popisuje jak vybočoval už jako dítě a jak se k němu stavěl školský systém a okolí. Byl hyperaktivní, trpěl dyslexií a číst se naučil až ve 12 letech. Přesto vystudoval prestižní univerzitu a stal se z něj spisovatel. Jeho pohled na svět se zásadně změnil, když si uvědomil, že problém není v něm, ale v systému a běžném pojetí „normálnosti“. Všichni jsme obklopeni institucemi, systémy a kulturními zvyklostmi, které vyžadují „normálnost“ a tato kniha lidským a vtipným způsobem nutí k zamyšlení, co je vlastně normální… Poslechem knihy si lze splnit až 7 hodin povinného vzdělávání.

Informace o knize na audiolibrix.com